Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Powrót do szkoły, czyli 5 najlepszych quizów

| aktualizacja: 04.12.2015 | 0

Pamiętasz mit o Syzyfie? Potrafisz wymienić wszystkie planety Układu Słonecznego? Wiesz, o czym rozmawiają gimnazjaliści? Przekonaj się, co pamiętasz ze szkoły i czy odnalazłabyś się w niej dziś!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Mama prowadzi córkę do szkoły - grafika
fot. Fotolia
Wydaje ci się, że jesteś szczęściarą – nie musisz już wkuwać tabliczki mnożenia ani wymyślać sposobów na łatwą naukę dat. Niestety, twoje dziecko ma to dopiero przed sobą... zatem i ciebie czeka powrót do szkoły. Aby ułatwić to zadanie, mamy dla ciebie quizy, które poprowadzą cię przez edukację malucha. Sprawdź swoją wiedzę – dzięki tobie twój mały mądrala będzie przynosił do domu same piątki!
 
  1. Tegoroczna jesień była wyjątkowo kolorowa, dlatego na rozgrzewkę mamy dla ciebie bardzo jesienny quiz – czy wiesz, jaki liść znajduje się na zdjęciu? Zanim zostaniesz pierwszym nauczycielem przyrody malca sprawdź, co pamiętasz z jesiennych spacerów...

  2. Co pamiętasz z podstawówki? Wbrew pozorom, to nie jest łatwy quiz, tak jak nauka w szkole podstawowej nie jest dla maluchów łatwa. Wiesz, dlaczego świeci Księżyc albo z czego składa się ułamek zwykły? Sprawdź swoją wiedzę!

  3. Historia – dla jednych ulubiony przedmiot w szkole, dla drugich wielogodzinne wkuwanie dat. Przekonaj się, co pamiętasz z mitologii greckiej. Jeśli świat greckich bogów i bogiń nie ma przed tobą tajemnic, opowiedz o nim swojemu dziecku!

  4. Po sześciu latach podstawówki, czas na... gimnazjum! Jesteś mamą nastolatka i jesteś przekonana, że potrafisz się z nim dogadać? Sprawdź, o co chodzi gimbusom i czy "wiesz, co się liczy".

  5. Kiedyś w szkole uczono, jak adresować kopertę i pisać list, dziś – jak poprawnie napisać mejla, w końcu to on zastąpił papier i atrament. Jak pisać oficjalne e-maile? Rozwiąż nasz quiz, być może sama nauczysz się czegoś nowego!

Z taką wiedzą nie będziesz miała problemów z pomocą maluchowi przy zadaniu domowym, możesz odetchnąć spokojnie. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z innych dziedzin? Rozwiąż inne nasze quizy!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?