Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Twoje dziecko śpi w pokoju obok? Ktoś może je teraz podglądać!

| aktualizacja: 04.02.2016 | 3

Dzięki elektronicznej niani, która w wielu domach jest niezastąpionym gadżetem, internetowi hakerzy mogą podglądać twoje dziecko. Bez odpowiednich zabezpieczeń, włamanie do kamerki jest bardzo łatwe.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Niemowlę śpi w łóżeczku
fot. Fotolia

Elektroniczne nianie pomagają wielu rodzicom. Dzięki kamerce lub głośnikowi, rodzic cały czas może widzieć lub słyszeć, co robi jego dziecko. Rodzice często jednak zapominają, że elektroniczna niania to sprzęt elektroniczny i podobnie jak komputer czy telefon, powinna być odpowiednio chroniona. Bez zabezpieczeń, włamanie do kamerki lub mikrofonu jest dla hakerów bardzo łatwe!

Włamania dzięki wyszukiwarce

W ciągu ostatnich lat, wraz z produkcją nowych modeli elektronicznych niań, wzrosła liczba włamań do niezabezpieczonych kamerek. Departament Spraw Konsumenckich w Nowym Jorku rozpoczął śledztwo przeciwko czterem producentom niań. Wszystko za sprawą jednej z wyszukiwarek, dzięki której hakerzy mają dostęp do tysięcy nagrań z kamerek. Eksperci ds. bezpieczeństwa w internecie winią producentów gadżetów, którzy rezygnują z systemów zabezpieczeń, aby produkt był tańszy. Jedna z par, która zgłosiła włamanie do kamerki, zeznała, że ktoś śpiewał ich śpiącemu dziecku i wydawał "seksualne odgłosy"!

Świadomość zagrożenia

Rodzice nie są świadomi zagrożenia, jakie niesie za sobą korzystanie z elektronicznej niani. Wybierają modele, które nie są dostatecznie zabezpieczone, a sami, dla własnej wygody, nie zakładają dodatkowych haseł lub kodów dostępu. Ważne jest, aby przed zakupem elektronicznej niani dokładnie sprawdzić stronę producenta. Urządzenia, które łączą się z internetem, powinny być stale aktualizowane, a informacje o aktualizacjach powinny pojawiać się na stronie, podobnie jak informacje o błędach lub usterkach. Wybór dobrze zabezpieczonego modelu niani to podstawa, aby dziecko było odpowiednio chronione.

Jak jest w waszych domach? Korzystacie z elektronicznych niań i macie pewność, że wasze dzieci są dobrze chronione?

Czytaj także: Lalka z podsłuchem

Źródło: newsweek.pl

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

przyszła mama
przyszła mama | 2017-02-19 19:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jako dziecko wychowywalam się bez zbędnej elektroniki i jestem zdania, że szkoda kasy na elektro nianie ponieważ takie ustrojstwo jest zbędne. W dawnych czasach czegoś takiego nie było i jakoś żyjemy więc po co ryzykować

Odpowiedz

mama74
mama74 | 2016-02-03 10:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dziecko śpi w pokoju z nami. Oczywiście ma swój pokój, ale właśnie dla bezpieczeństwa łóżeczko jest u nas. Wielu znajomych wychodzi z podobnego założenia. Takich z elektroniczną nianią też znam. Tak im chyba wygodniej.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Mama
Mama | mama74 | 2016-12-24 15:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

My po półtora roku przenieśliśmy dziecko do jego pokoju i korzystaliśmy z niani bez kamerki.. super sprawa:)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?