Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kolejna niebezpieczna gra wśród dzieci – sprawdź, czy twoje dziecko w nią gra!

| aktualizacja: 20.03.2017 | 1

"Eraser Challenge" to kolejna gra zyskująca popularność wśród dzieci i nastolatków. Na czym polega i po czym poznać, że dziecko w nią gra? Sprawdź!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
Kolejna niebezpieczna zabawa – eraser challenge – podbija internet
fot. Instagram/cbear91011

Kolejna głupia zabawa wśród dzieci!

"Zostań wróżką ognia" i "Niebieski wieloryb" to niebezpieczne gry, które zdobywają coraz większą popularność wśród dzieci i nastolatków. "Eraser Challnege" to kolejna "zabawa", w której dzieci się samookaleczają i narażają swoje zdrowie na niebezpieczeństwo.
 

 
"Rodzice! Czy wasze dzieci mają jakieś oparzenia? "Eraser Challenge" to najnowsze internetowe wyzwanie. Dzieci pocierają o skórę gumką, jednocześnie coś robiąc lub mówiąc. To prowadzi do poważnych oparzeń, znaleźliśmy w naszej szkole kilka takich przypadków. (To zdjęcie to przykład, to NIE jest zdjęcie jednego z naszych uczniów.)" – czytamy na Facebooku szkoły w Północnej Karolinie.

Na czym polega "Eraser Challenge"?

Ta niebezpieczna "zabawa" polega na energicznym pocieraniu skóry gumką i wykonywania jednocześnie zadania, najczęściej jest to recytacja alfabetu. Pocieranie gumką jest nie tylko bolesne, ale może również przyczynić się do powstania głębokich ran i uszkodzeń naskórka. W niektórych przypadkach może dojść do zakażenia skóry – nie tylko przez naruszenie bariery ochronnej, ale również przez samą gumkę i znajdujące się na niej bakterie.
 

To kolejne z serii niebezpiecznych wyzwań, przez które dzieci narażone są na niebezpieczeństwo. Choć "Eraser Challenge" nie jest tak niebezpieczne, jak "Blue Whale Challenge" ("Niebieski wieloryb"), wciąż stanowi zagrożenie dla dziecka. Rozmawiajcie z waszymi dziećmi, zwracajcie uwagę na to, co mówią i jak się zachowują!

Jak według was możemy chronić dzieci przed takimi "zabawami"?

Zobacz także: 3 samookaleczenia w Zachodniopomorskiem! Dzieci grały w niebezpieczną grę

Źródło: popsugar.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Klania
Klania | 2017-03-23 11:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Stare jak ja.. Już w mojej podstawówce tak robili. Teraz to poprostu zyskało rozgłos... "co wy wiecie, w nogach śpicie".

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?