Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu
producent:

Berlin Chemie


kategoria:

Leki i preparaty dla dzieci


Pojemność: 30 ml ml/g
Autor: Monika Karbarczyk
Ocena:
1 ocena

Cena: 22 zł
Opis produktu

Espumisan 100, Lek przeciw wzdęciom (krople doustne)

Espumisan 100 to lek przeciw wzdęciom, który zawiera wyższe stężenie symetykonu – 100 mg/ml. Preparat może być stosowany jako środek pomocniczy w kolkach jelitowych u niemowląt. Wyższe stężenie substancji czynnej sprawia, że niemowlę ma mniej płynu do połknięcia i łatwiej podać mu odpowiednią dawkę leku. 
Lek zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu uwolnione w ten sposób gazy mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit.
W przypadku pojawienia się nowych i (lub) uporczywych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny dolegliwości i ewentualnego zdiagnozowania choroby wymagającej zastosowania innego leczenia.
Substancją czynną leku Espumisan 100 mg/ml jest symetykon. 1 ml emulsji do stosowania doustnego zawiera 100 mg symetykonu. 
Inne składniki leku to: makrogolu stearynian, glicerolu monostearynian 40-55, kwas sorbinowy, sodu wodorotlenek (do dostosowania pH), acesulfam potasowy, sodu chlorek, sorbitol ciekły (niekrystalizujący) (E 420), karbomer, sodu cytrynian, aromat bananowy, woda oczyszczona.

Gdzie można kupić: apteka internetowa aptekagemini.pl
Oceny użytkowników produktu 

Espumisan 100, Lek przeciw wzdęciom (krople doustne)

 (1)
ocena całościowa
Jakość produktu
Wartość
Łatwość użycia
Zaloguj się i dodaj opinię
Monika
Monika

2016-11-29 14:42

świetny preparat - polecam

Espumisan to świetny preparat. Skutecznie działa w rozwiązywaniu problemów z bólem brzucha i wzdęciami. Od wielu lat stosuję go i jak dotąd mnie nie zawiódł. Espumisan w kroplach podaję też mojemu synkowi - w jego przypadku też jest skuteczny. Preparat łatwo się aplikuje - podaję kilka kropel do mleka, więc nie ma problemu z tym, że mały wypluje lek. Polecam każdej mamie, której dziecko ma problemy z gazami.

Jakość produktu
Łatwość użycia
Wartość
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?