Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

EUgeniusz

| aktualizacja: 27.06.2011 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia
fot. EUgeniusz - scena dziecięca
1 lipca, godz.12-20, w dniu Inauguracji Polskiej Prezydencji w Radzie UE, Fundacja Form i Kształtów w partnerstwie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym na osiem godzin zamieni warszawski Mariensztat w przestrzeń działań twórczych.
Na mariensztackim rynku staną instalacje tworzące twarz EUgeniusza, który wspólnie z zaprzyjaźnionymi artystami - projektantami, grafikami, architektami i muzykami - odkryje tajemnicę pięciu, a nawet sześciu zmysłów. Będzie można wejść mu do NOSA i wspinać się po nim, pociągnąć go za WŁOSY i podkręcić mu WĄS, pomalować USTA i sprawdzić czy dobrze patrzy mu z OCZU, by po krótkim odpoczynku w jego DŁONIACH wpaść mu do UCHA posłuchać muzyki.

Instalacje, które będzie można eksplorować angażując nie tylko wzrok, ale także węch, słuch, dotyk i smak, zaprojektowane zostaną przez czołówkę polskich projektantów. Dzieci, z mapą w ręku, będą kolejno odkrywać coraz to nowe elementy twarzy EUgeniusza. W tym czasie towarzyszący im dorośli będą mieli możliwość zapoznania się z trendami obowiązującymi w świecie sztuki użytkowej. Na najmłodsze dzieci czekać będzie BESTIARIUM – bezpieczna przestrzeń, w której niemowlaki będą mogły raczkować, wspinać się, turlać i leżeć. Autorami  instalacji są: Aleksandra Wasilkowska, projektantki ze studia Beza Projekt, Marlena i Marek Happach, Małgorzata Jabłońska, Marta Niemywska i Mysikrólik.

W UCHU zagrają Małe Instrumenty, zespół DVA z Czech, projekt zespołu Eferklang-Efterkids, Drekoty oraz Snowman wraz z chórem dziecięcym Lumikulu. Finałowym koncertem będzie występ ASI MINY (Asia Bronisławska), która wspólnie z 40-osobową orkiestrą instrumentów dętych Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach,  wykona utwory z premierowej płyty pt. "WYBIEGŁY!" - skomponowane specjalnie na ten dzień.

W ramach EUgeniusza przewidziano także warsztaty muzyczno-teatralne, zajęcia z lomografii i tańca,  słuchowisko oraz multimedialne gry kulinarne i przekąski.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Form i Kształtów, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Narodowy Instytut Audiowizualny. Wydarzenie jest częścią programu kulturalnego Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE  - całodniowego widowiska muzycznego, które rozegra się w Warszawie, na czterech scenach, dedykowanych różnym gatunkom muzycznym. Widowisko zainauguruje Krajowy Program Kulturalny Polskiej Prezydencji 2011.

EUgeniusz
1.07, g.12:00 – 20:00
Rynek Mariensztacki, Warszawa
wstęp wolny
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?