Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” już we wrześniu

| aktualizacja: 15.09.2015 | 0

Już niedługo czeka nas trzydniowe święto czytelników małych i dużych. O czym mowa? Oczywiście o Festiwalu „Czytajmy”. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Czytajmy
fot. materiały prasowe
W dniach 25-27 września 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” w ramach projektu Bibliomania. Podczas trzydniowej imprezy wszyscy odwiedzający nieodpłatnie będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu warsztatach, pokazach, lekcjach, spotkaniach autorskich i spektaklach teatralnych, a także posłuchać bajek czytanych na żywo i obejrzeć filmy animowane ze zbiorów Muzeum Animacji Se-Ma-For.

Moc atrakcji dla czytelników

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny. Dla najmłodszych, podobnie jak przed rokiem, przygotowane zostaną trzy strefy specjalne:
  • Warsztatownia współorganizowana razem z firmą Astra, gdzie odbędą się warsztaty oraz zupełnie inne niż w szkole lekcje na wesoło;
  • Strefa Małego Słuchacza, gdzie dzieci posłuchają czytanych przez animatorów bajek oraz obejrzą pokazy animacji.
  • Sala Konferencyjna, gdzie w piątek (25 września) odbędzie się konferencja dla specjalistów zajmujących się promocją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w kolejnych dniach odbywały się na niej będą spotkania autorskie, warsztaty i pokazy.
 
Nie zabraknie również strefy targowej z książkami, grami i zabawkami edukacyjnymi. Wśród wystawców znajdą się m.in. Zielona Sowa, Bajki Grajki, FK Olesiejuk, Nasza Księgarnia, Tashka, Muchomor, Dwie Siostry, Bellona i wielu innych.
 
Oficjalnego otwarcia Festiwalu w piątek 25 września o godzinie 12.00 dokona uwielbiana przez dzieci Nela Mała Reporterka autorka pierwszej na polskim rynku serii podróżniczej dla najmłodszych. Fani będą mogli liczyć także na inne atrakcje z jej udziałem. Zapraszamy też na spotkania z bohaterami ulubionych bajek m.in. z Cecylką Knedelek i Ciekawskim Georgem.

Nie tylko książki

Nowością podczas tegorocznego festiwalu będzie przegląd zespołów teatralnych pt. „Pięknie mówić, pięknie grać - prezentacje młodzieżowych zespołów teatralnych z okazji 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce”. Dla wszystkich, którzy zapragną chwilę odpocząć zostanie przygotowana Czytelnia pod Chmurką, gdzie na leżakach będzie można zrelaksować się, poczytać dziecku bajkę lub pogrążyć się w ulubionej lekturze. Spokojniejszą, ale  z pewnością bardzo ciekawą strefą będą również wystawy ilustracji. W tym roku zaprezentujemy klasyczne prace Aleksandra Baszuna do Bajki o Siwobrodym Krasnalu czytanej przez Piotra Fronczewskiego oraz nowatorskie typograficzne ilustracje autorstwa Moniki Godlewskiej do książki Po prostu... od A do Z i przestrzenne ilustracje do książki Grzegorza Kasdepke Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. ZHP planuje organizację różnego rodzaju konkursów, gier i turniejów pod gołym niebem, nie zabraknie więc rozrywki dla aktywnych dzieci.
 

Patronat nad festiwalem objął serwis Babyonline.pl. Organizatorami Festiwalu jest Bractwo Kawalerów Gutenberga, Fundacja Historia i Kultura oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Mecenat nad wydarzeniem objęły Warszawskie Targi Książki. W prace nad Festiwalem włączyło się także Narodowe Centrum Kultury, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych
i Szkoleń, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Związek Harcerstwa Polskiego, Muzeum Książki Dziecięcej, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Drukarstwa,  Se-Ma-For Muzeum Animacji, Polska Sekcja IBBY, a także firmy Astra, Ameet, trzymyszy.pl i drukarnia Lotos.
 
Szczegółowy program festiwalu będzie można znaleźć w pierwszych dniach września na stronie  https://www.festiwalczytajmy.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/festiwalczytajmy.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?