Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zabierz dzieciaki na Festiwal książki dziecięcej w Warszawie

| aktualizacja: 08.08.2014 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Materiały Prasowe
Od piątku, 8 sierpnia na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie rozpocznie się wakacyjna edycja Tere-Fere – festiwalu książki dziecięcej. Festiwal będzie trwał trzy dni, które wypełnią warsztaty, spotkania z autorami i ilustratorami, oraz „Leoaukcja”, czy wspólne pisanie najdłuższego wiersza świata z Wandą Chotomską.

Tere-Fere to przede wszystkim książki, dlatego program drugiej, wakacyjnej edycji festiwalu został wypełniony po brzegi wydarzeniami, które nawiązują do dziecięcej literatury, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do czytania. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach poświęconych domowym eksperymentom, razem z Olgą Wróbel stworzyć swojego komiksowego bohatera, dowiedzieć się, czym jest tolerancja i jak grać na djembe. Podczas festiwalu dzieci będą mogły ułożyć własne haiku oraz spotkać się z Panną Kreseczką i Panem Motorkiem, czyli bohaterami książek Wandy Chotomskiej.
           
Wśród prowadzących warsztaty są m.in. Agata Królak, Katarzyna Pruchnicka czy Maciej Szymanowicz. Kolejną atrakcją będzie wystawa przedstawiająca historię skandynawskiej literatury dla najmłodszych zrealizowana przez Ambasadę Szwecji oraz „Leoaukcja”, podczas której odwiedzający będą mogli nabyć dzieła polskich ilustratorów i pisarzy. Cała kwota zostanie przeznaczona dla chorego na poważną chorobę Leosia. Wiele atrakcji zostało przygotowanych również z myślą rodzicach, jak chociażby warsztaty z szycia, które poprowadzi pracowania Kizu Miziu, a podczas których dzieci wspólnie z rodzicami będą mogli uszyć swoich ulubionych, książkowych bohaterów. Nie zabraknie też okazji do snucia wspomnień z czasów dzieciństwa – uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w plebiscycie i zdecydować, który z klasycznych, dziecięcych tytułów ukaże się jako kolejny w serii „Muzeum Książki Dziecięcej poleca”. „Pims, którego nie ma”? A może „Wiersze na dzień dobry”?

 
Pomysłodawcami wydarzenia są Muzeum Książki Dziecięcej i wydawnictwo MUZA SA. Festiwal powstał z myślą o promocji czytelnictwa wśród dzieci – organizatorzy chcą pokazać, że kontakt z literaturą już od najmłodszych lat jest ważny dla prawidłowego rozwoju zarówno indywidualnego, jak i społecznego. Wydarzenie odbywa się w trakcie Zielonego Jazdowa – letniego projektu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Wszystkie odbywające się w ramach festiwalu wydarzenia są bezpłatne.

Polecamy: Czytaj dziecku codziennie.... przez 20 minut.

Festiwal Tere-Fere – Miejsce i czas imprezy
Weekend 8, 9, 10 sierpnia – piątek, sobota, niedziela                                                                                  Wydarzenia rozpoczynają się w piątek od godz. 13 do 18.  i w sobotę oraz niedzielę od 11. do 18.      
Dziedziniec Centrum Sztuki Współczesnej                                                                                                        
Zamek Ujazdowski                                                                                                                                                            ul. Jazdów 2  

Program imprezy – na następnej stronie.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?