Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Skandal! Fotograf odmówił zrobienia zdjęć, bo "cesarka to nie poród"

| aktualizacja: 03.03.2017 | 2

Czy szykanowanie kobiet, które urodziły dziecko przez cesarskie cięcie kiedyś się skończy? Nie uwierzysz, co spotkało tę kobietę!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
noworodek u mamy po porodzie
fot. Fotolia
Pewna kobieta chciała zatrudnić fotografa do zrobienia zdjęć podczas porodu. Niestety, kiedy fotograf narodzin dowiedział się, że poród ma odbyć się poprzez cesarskie cięcie, odmówił wykonywania swojej pracy. To jednak nie koniec tej historii! Fotograf uznał za słuszne pouczenie przyszłej mamy, czym jest prawdziwy poród i macierzyństwo. I zrobił to w naprawdę oburzający sposób.

"Operacja nie jest porodem, kochana" - napisał w sms-ie do przyszłej mamy. - "Nie będziesz rodzić. Będziesz miała operację, w celu wyjęcia dziecka z twojego brzucha. To nie jest poród, bez względu na to, jak chcesz to nazywać i ja, na ten przykład, nie chcę w tym uczestniczyć, żeby robić temu zdjęcia".

Skandaliczne, prawda? Ale to nadal nie koniec! Fotograf dalej pouczał kobietę i nie zmienił swojego protekcjonalnego i pełnego moralnej wyższości tonu:

"Jeśli zdecydujesz się dać macierzyństwu szansę od samego początku i naprawdę urodzić, daj znać i będziemy mogły umówić się na sesję. Macierzyństwo to ciężka praca i na twoim miejscu dobrze bym się zastanowiła nad rozpoczęciem jej poprzez pójście na skróty już na samym początku".Co o tym myślicie? Nam zabrakło słów, naprawdę. Trochę satysfakcji daje nam jednak to, że na szczęście nie wszyscy ludzie parający się fotografią narodzin są tak ograniczeni i potrafią wykonać przepiękne zdjęcia porodowe dzieci rodzących się poprzez cesarskie cięcie.

Apelujemy: my, mamy, musimy trzymać się razem, wspierać się i szanować, bez względu na drogę, jaką nasze dziecko przyszło na świat, czym było karmione, w jakim wózku jeździło, czy w jakiej chuście było noszone. Bez względu na to, czy było karmione jedzeniem ze słoiczków czy domowymi potrawami z organicznych upraw. Szanujmy się. Bądźmy razem. Nie dyskryminujmy. Bądźmy ludzkie!

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

MatkaPoCc
MatkaPoCc | 2017-06-04 11:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wkurza mnie taka postawa, że kobieta, której dziecko przyszło na świat przez cc jest traktowana jak wyrodna Matka. Miałam cc i nie na własne życzenie!bardzo chciałam urodzić sn ale niestety moje dziecko zdecydowało za mnie. nie podjęła bym się ryzyka rodzic sn kosztem jej życia i zdrowia, bo była ułożona tak a nie inaczej..widocznie pani fotograf sama nie jest prawdziwa matką..ale w tych czasach kobieta kobiecie żmiją;)

Odpowiedz

basik
basik | 2017-03-07 07:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

prawda jak zwykle jest pośrodku. cesarka to nie poród a operacja. poród to nazwa fizjologicznej czynności a cesarka jest przez lekarzy nazywana "zabiegiem cesarskiego cięcia" i fizjologiczna nie jest. aczkolwiek nie wyklucza to możliwości zrobienia pięknych zdjęć i nie powinno być pietnowane przez nikogo. jak fotograf nie chciał to wystarczyło odmówić a nie strzelać przemowe rodem z ciemnogrodu.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?