Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Gdyby ciężarna położyła brzuch na ich głowach, ustąpiliby?

| aktualizacja: 14.10.2016 | 10

Gdzie się podziali prawdziwi mężczyźni?!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Ustępowanie ciężarnym w metrze
fot. FB Andrzej Saramonowicz
Jak sprawić, by stać się niewidoczną w autobusie czy metrze? Zajdź w ciążę! Wtedy masz pewność, że nawet gdybyś kasłała, stękała, czy pojękiwała, nikt na ciebie nie spojrzy. Oczywiście generalizuję, ale zdjęcia takie jak te wywołują u mnie złość. Doskonale pamiętam, jak sama jeździłam autobusami, z brzuchem znacznie wystającym poza kurtkę i dla wielu nie stanowił on wystarczającego powodu, by mi ustąpić (przeczytaj: Zaszłaś, więc stój! - felieton matki po codziennych dojazdach autobusem do pracy).

Co zrobić, gdy ciężarna wsiada do metra czy autobusu? Są dwie taktyki, które najczęściej stosują pasażerowie:
  1. Natychmiastowy atak snu – zasypianie w sekundę to specjalność charakteryzująca wielu pasażerów, gdy tylko kobieta w ciąży przekracza próg środka transportu publicznego.
  2. Zapatrzenie w telefon – niczym konie z klapakami na oczach – widzą tylko to, co przed ich wzrokiem, niczego zaś, co jest po bokach.
 
 

Ustępowanie ciężarnym to konieczność, a nie jedynie dobra wola!

Nie raz poruszaliśmy temat ustępowania ciężarnym. Apelowaliśmy, że należy to robić ze względu chociażby na bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka (Zobacz krótki film, który pokazuje, dlaczego ludzie nie ustępują miejsca ciężarnym!). Niestety zdjęcia takie jak te wciąż obiegają internet. 
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (10)
avatar

ak
ak | 2017-08-29 21:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

2 kolejce nikt mi nigdy nie ustępować, ale też o to nie zabiegał ...natomiast w autobusie - zawsze...tu chodzi nie o wygodę ale o bezpieczeństwo! I nikt nigdy się o nic nie pytał.

Odpowiedz

nika
nika | 2017-06-06 18:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Zajdź w ciążę! Wtedy masz pewność, że nawet gdybyś kasłała, stękała, czy pojękiwała, nikt na ciebie nie spojrzy."
Gdyby mi kto (wszystko jedno starszy czy z brzuchem) tak stękał, kasłał itd itp to na bank bym nie ustąpiła. Gdy ja byłam w ciąży to podchodziłam do miejsca uprzywilejowanego i mówiłam, że jestem w ciąży i się pytałam czy mogę usiąść. 100% sukcesu :) NIKT mi nie odmówił! a najszybciej ustępowali młodzi chłopcy tak ok 12-15 rok życia. Kobiety w wieku rozrodczym patrzyły na mnie jak na wroga ale także one ustępowały. Uważam, że stękanie, pokasływanie czy pojękiwanie to zwykłe buractwo zalatujące moherem.

Odpowiedz

izabelllka
izabelllka | 2017-06-06 11:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

specyjalnie dla mnie pani w biedronce otworzyla kase stalam 10 w kolejce przed swietami i chyba widziala ze sie mecze to mnie zawolala skasowala towar zyczyla szczesliwego rozwiazania zamknela kase i poszla dalej towar rozkladac na polkach az starszym mocherom sie paszcza otworzyla ze one muszą czekać

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

MMLLK
MMLLK | izabelllka | 2017-06-06 20:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dla mnie też w Biedronce specjalnie otwierali kasę i chyba tylko tam... Generalnie nie spotkałam się nigdzie z ulgowym traktowaniem, mimo że w 9 miesiącu trafiłam na takie upały, że ledwo mogłam się dokulać tam, gdzie chciałam...

Odpowiedz

Mala
Mala | 2017-06-06 08:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To ewenement zdarzyło sie kilka razy ze miejsca ustąpił mi jakiś Pan lub Pani ale młodzież sie nie ruszy tak samo starsze Panie. U lekarza to samo emeryci od rana na badania i żaden Cię nie wpuści na szczęście w mojej przychodni Pani z laboratorium brała najpierw Panie w ciąży co wywołało oburzenie u emerytów którzy musza siedzieć i czekać bo przecież spiesza sie do domu na serial

Odpowiedz

moni
moni | 2016-10-12 13:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zdarzyło się kilka razy ze w sklepie kasjerka kazała przejść mi z końca kolejki na sam początek 😊 szacunek dla tych pań ☺

Odpowiedz

bass
bass | 2016-10-11 14:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dlatego za każdym razem w autobusie/tramwaju zamiast czekać, tylko od razu podchodziłam do młodego mężczyzny z prośbą o ustąpienie miejsca, bo jestem w ciąży. Wtedy od razu wstawali bez dyskusji. Dziecko w brzuchu ważniejsze niż duma matki.

Odpowiedz

Olga
Olga | 2016-10-11 12:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja będąc w sklepie poszłam do kasy pierwszeństwa i stanęłam na początku kolejki. Na co pani przed którą weszłam pokazała mi, że tam jest kolejka i mam się nie wpychac :) pani kasjerka szybko uświadomiła te drugą,że właściwie ona w ogóle tutaj nie powinna stać. Natomiast ostatnio w przychodni gdzie byłam na badaniu krwi prosząc czy mogę wejść bez kolejki panie mnie odepchnela łokciem. Totalny brak kultury jeśli chodzi o ciężarne.

Odpowiedz

kinga
kinga | 2016-10-11 11:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Raz w autobusie starszy pan ustąpił mi miejsca ale odmowilam bo jechalam tylko jeden przystanek, a w kasie w supermarkecie albo w kolejce do lekarza czy w urzędzie to się ludzie bezczelnie wpychali przedemnie .

Odpowiedz

nitka
nitka | 2016-10-11 07:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

uwielbiałam sytuacje gdy w markecie w kasie pierwszeństwa same starsze panie lub mężczyźni z piwną ciążą, srogo na mnie patrzyli gdy uprzejmie przepraszałam i wchodziłam na przód, prowadzona przez osobę z obsługi kas :) miny bezcenne :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?