Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Gdybyś tylko wiedziała...”- niezwykły list matki oskarżonej o rozpieszczanie dziecka

| aktualizacja: 11.05.2016 | 4

Czasem rozpieszczanie dzieci to najlepsze, co możemy dla nich zrobić.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
List do kobiety - rozpuszczone dziecko
fot. Fb Kelly Dirkes
Kelly Dirke tuliła w ramionach dziecko płaczące podczas zakupów. Widząc to, jakaś kobieta przechodząca obok oskarżyła ją o rozpieszczanie dziecka. 
Dirkes, która adoptowała córkę w wieku 10 miesięcy, po powrocie do domu zamieściła na Facebooku wzruszający list do sklepowej oskarżycielki.

"Droga kobieto ze sklepu,
Słyszałam już wcześniej, że rozpieszczam moje dziecko. Jesteś przekonana, że w ten sposób nigdy nie nauczy się być niezależne. Uśmiechnęłam się do ciebie, pocałowałam córkę w głowę i kontynuowałam zakupy.

Gdybyś tylko wiedziała to, co ja wiem.

Gdybyś tylko wiedziała, jak spędziła pierwsze 10 miesięcy swojego życia, zupełnie sama wewnątrz sterylnego metalowego łóżeczku, nie mając nic, co mogłoby ją pocieszyć poza ssaniem palca. 

Gdybyś tylko wiedziała, jak wyglądała jej twarz w chwili, gdy opiekun sierocińca przekazał mi ją do kołyski po raz pierwszy - ulotne chwile spokoju połączone ze zwykłym strachem. Nikt nigdy  nie trzymał jej w ten sposób i nie miała pojęcia, co powinna zrobić.

Gdybyś tylko wiedziała, że po przebudzeniu leżała w kołysce i nigdy nie płakała - bo do tej pory nikt nie reagował.

Gdybyś tylko wiedziała, że lęk był standardową częścią jej dnia, samotna uderzała głową w szczebelki łóżeczka i kołysała się (...) będziemy spędzać minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące i lata próbując zastąpić część jej mózgu, która krzyczy "uraz" i "niebezpieczeństwo".

Gdybyś tylko wiedziała to, co wiem.

Gdybyś tylko wiedziała, że dziecko teraz płacze, gdy jest odłożone, a nie wtedy, kiedy ktoś je podnosi.

Gdybyś tylko wiedziała, że dziecko "śpiewa" z górnej części płuc w godzinach porannych i po drzemce, bo wie, że jego paplanina sprawi, że ktoś podniesie je z łóżeczka i zmieni pieluszkę.

Gdybyś tylko wiedziała, że to dziecko kołysze się, zasypiając w ramionach mamy lub taty, zamiast kołysania się z samotności (...)

Gdybyś tylko wiedziała to, co wiem.

Rozpieszczanie dziecka jest moim najważniejszym zadaniem i przywilejem. Będę nosić ją chwilę dłużej - lub tak długo, jak będzie mi pozwalać – bo w ten sposób uczy się, że jest bezpieczna, że należy do kogoś, że jest kochana.

Gdybyś tylko wiedziała..."

Zobacz też: Apel zmęczonej matki do męża: Nie oczekuję wiele. Doceń mnie
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Bertina
Bertina | 2016-05-04 22:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

dlaczego Boże pozwalasz na cierpienie dzieci!!!! dlaczego???? co chcesz osiagnac, ze płacza, ze sa głodne, ze sa samotne!!!! One potrzebuja wyłącznie milosci, uśmiechu, przytulenia!!!!..Panie Boże nie wyszło Ci to że dzieci chorują, że umierają, że cierpią...po co?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

T.
T. | Bertina | 2016-05-05 16:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

to człowiek zgodnie ze swoją wolną wolą, którą dostał od Boga krzywdzi dzieci i to grzech człowieka sprowadził na świat m.in, choroby i cierpienia

Odpowiedz

Chustomama
Chustomama | 2016-05-04 21:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ja noszę swoje drugie dziecko w chuście wtedy kiedy mam na to ochotę kiedy ja chcę poczuć jej bliskość i ciepło. Miłością nie idzie rozpiescic idzie dać poczucie bezpieczeństwa i pokazać jak ważne jest dla nas dziecko.

Odpowiedz

Maga
Maga | 2016-05-04 18:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ludzie powinni zajac sie soba i swoim zyciem a nie pouczac innych w dodatku matki, ktorych nawet nie znaja i ich dzieci ktore przeciez tym bardziej nie znają.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?