Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wyglądasz jak własna matka? Niezwykłe portrety matek i córek

| aktualizacja: 18.02.2015 | 1

Genetyczne portrety po pomysł kanadyjskiego artysty Ulrica Collette. Łączy on zdjęcia mam i córek w jeden portret. Zobacz niewzykłe, piękne zdjęcia!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Oto pierwszy z serii, zupełnie niezwykłych, portretów matek i córek. Kanadyjski artysta Ulric Collette stworzył cały cykl zdjęć, który nazywa genetycznymi portretami. Jak sam mówi, stara się pokazać na zdjęciach (robi portrety nie tylko mam i córek, również np. mam i synów, rodzeństwa a nawet kuzynów) genetyczne podobieństwo i genetyczne różnice.

Naszym zdaniem te zdjęcia są obłędne! Piękne, ale też poruszające. Bo przecież relacje mam i córek to temat pełen wielu, bardzo silnych emocji. Nie zawsze tylko dobrych.

Myślałyście kiedyś o tym, jak to jest – wychowujemy córki dając im wszystko co, najlepsze. Przez lata udaje się nam być najlepszymi przyjaciółkami. A po jakimś czasie córki powtarzają jak mantrę jedno: nie chcę być, jak własna matka...
Polecamy: 5 zdań, których nie wolno mówić córkom

Być (czy nie być) jak własna matka?

Oto fragment ciekawego wywiadu:
Młode kobiety często obiecują sobie, że nie będą takie jak ich mamy. Nie chcą narzekać, jęczeć… Do czasu. Bo pewnego dnia słyszą, że mówią jak własna matka. Jak to możliwe?
Trudno się dziwić, że córka nie chce być jak matka – mówi Julita Wojciechowska, psycholog. – Pokolenie naszych mam podchodzi masochistycznie do życia. Porządna kobieta usługuje ojcu, jest zawsze zadbana, nigdy niezmęczona. Ugotuje trzydaniowy obiad. Wszystko bierze na siebie, nie ma prawa na powiedzenie STOP. A gdy to mówi, to w tonie pretensji, kłócąc się na całego. Która córka chciałaby być taką kobietą? Więc się odcina od matki i żyje inaczej. Bo to akurat łatwo zrobić. Jednak w sytuacjach trudnych emocjonalnie okazuje się, że córka daleko nie odeszła od matki. I wtedy sama marudzi, a pretensje do męża wykrzykuje jak matka do ojca. Jeśli sobie to uświadomi, powinna porozmawiać ze swoim partnerem. Znaleźć inny sposób na rozwiązywanie konfliktów.

Polecamy całą rozmowę o relacjach z matkami: Taka córka, jaka matka?

A może tak jest tylko z nami? Może świadome, jak ważne, jest mądre wychowanie córki (chwalenie jej, wspieranie, oszczędzanie bezproduktywnej krytyki) nie zrobimy tych błędów, co nasze mamy? Może nasze córki, będą chciały być... właśnie takie, jak ich matki? Oby.

Zdjęcia w każdym razie warto obejrzeć! >> Inspirują. Pobudzają wyobraźnię. Czasem... motywują do działania.

Polecamy też: Zaradne jak babcia, czy czarujące jak tata - czyje geny będzie mieć twoje dziecko?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?