Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy przy ząbkowaniu dziecko może mieć gorączkę?

| aktualizacja: 18.08.2017 | 5

Ślinienie, płaczliwość, brak apetytu to objawy ząbkowania. Czy tak samo jest z gorączką? Niestety, podwyższona temperatura podczas ząbkowania może oznaczać kłopoty!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
gorączka przy ząbkowaniu
fot. Fotolia
Gorączka przy ząbkowaniu nie jest normalnym objawem towarzyszącym wyrzynaniu się zębów mlecznych. Powszechne założenie, że ząbkowanie wywołuje gorączkę u dziecka, jest błędne, a podwyższona temperatura wymaga konsultacji z lekarzem, ponieważ może świadczyć o chorobie.

Gorączka a ząbkowanie

Zdaniem lekarzy, jeśli podczas ząbkowania występuje gorączka u niemowlaka, oznacza to objaw choroby, a nie wyrzynających się zębów. Amerykańska Akademia Pediatrów opublikowała wyniki badania przeprowadzonego przez australijskich naukowców z kilku ośrodków związanych ze zdrowiem dzieci, które wykazują niezbicie, że gorączka nie jest objawem ząbkowania, a jedynymi osobami, które przypisują ją wyrzynaniu się zębów są... rodzice.

Przyczyny gorączki podczas ząbkowania

Jeśli twoje ząbkujące dziecko ma gorączkę, powinnaś pójść z nim do lekarza. Oczywiście możesz podać mu lek przeciwgorączkowy, np. ibuprofen lub paracetamol dla dzieci, zwłaszcza kiedy gorączka przekracza 38,5 stopnia, ale nie bagatelizuj problemu. Gorączka u tak małego dziecka może oznaczać rozwijającą się chorobę. Dla przykładu: na 50 dzieci przyjętych do szpitala pediatrycznego w Edynburgu (Szkocja) na podstawie objawów przypisywanych ząbkowaniu przez rodziców lub lekarza pierwszego kontaktu, u 48 znaleziono chorobową przyczynę gorączki, u 11 wystąpiły drgawki gorączkowe, a jedno dziecko miało zapalenie opon mózgowych!

Zobacz także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

ja
ja | 2017-11-03 10:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

moje pierwsze dziecko nie miało żadnych objawów, nawet nie wiedziałam że ma już 2 zęby. Drugie miało przez niecały dzień gorączkę 38 i strasznie się śliniło, nawet nie zamykało buzi, ślina aż kapała :) po kilku godzinach pokazał się ząbek, a gorączka ustąpiła całkowicie

Odpowiedz

Iilionus
Iilionus | 2017-08-24 15:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kinga od dwóch dni ma podwyższoną temperaturę (37,4 st. C), marudzi i ciągle się ślini. Czy to objawy ząbkowania?

Odpowiedz

Pooiiik
Pooiiik | 2017-08-24 15:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Właśnie się zawsze dziwiłam, dlaczego wszyscy uważają, że gorączka jest normalna przy ząbkowaniu... Moja Ania była marudna, ale temperatury jakoś nie miała. Dlaczego lekarze wprowadzają w błąd????

Odpowiedz

Gusia
Gusia | 2017-08-24 15:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A co zrobić, kiedy pediatra stwierdził, że synek ma gorączkę właśnie od ząbkowania? Co wtedy? :O

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

NN
NN | Gusia | 2017-11-12 04:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

zmienić lekarza

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?