Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini

| aktualizacja: 01.10.2015 | 6

Chciałabyś przekonać dziecko, aby jadło zdrowo, ale ono na widok warzyw i owoców ucieka, gdzie pieprz rośnie? Masz sprzymierzeńca w tej nierównej walce. Pomoże ci… Rybka MiniMini.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
gotowanie
fot. Fotolia
Przyjacielska, zawsze uśmiechnięta, urocza, ulubienica wszystkich dzieci, niekwestionowana królowa wśród bohaterek programów dla najmłodszych. O kim mowa? Oczywiście o Rybce MiniMini! Tym razem stoi przed nią bardzo odpowiedzialne i ważne zadanie – Rybka MiniMini będzie zachęcać rodziców i dzieci, by jeść zdrowo, i uczyć, jak gotować wartościowe i pyszne posiłki. Ma już nawet na to swój sposób. Jaki?

Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini

To nazwa ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która rusza już w październiku. Jej celem jest podniesienie świadomości i wiedzy rodziców na temat prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym, a także zachęcenie najmłodszych do tego, by odżywiali się zdrowo. Na wszystkie pytania związane z dietą maluchów odpowie… Rybka MiniMini.

W ramach akcji „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini” powstała strona dedykowana akcji www.gotujzdrowo.miniminiplus.pl, gdzie rodzice mogą dzielić się swoimi wypróbowanymi przepisami, oceniać receptury tam zamieszczone oraz znaleźć pyszne inspiracje na zdrowe dania. Marieta Marecka, znana z telewizji Kuchnia+ mama 3,5 rocznego Jasia i ambasadorka akcji, opracowała pełne witamin przepisy na proste  do przygotowania dania dla najmłodszych. Jej kulinarne propozycje znajdziesz na stronie akcji. W serwisie przeczytasz także ciekawostki, porady ekspertów i napisane przez dietetyków artykuły na temat prawidłowego żywienia dzieci.- Stacja MiniMini+ we współpracy z ekspertami ds. żywienia z Instytutu Żywności i Żywienia tworzy ważne narzędzie dla rodziców – platformę wymiany doświadczeń związanych z gotowaniem dla dzieci w wieku przedszkolnym. Istnieje wiele stron z przepisami, ale ten serwis skupia się na potrzebach maluchów i powstaje pod czujnym okiem dietetyków, co jest gwarancją, że znajdą się w nim naprawdę zdrowe przepisy – mówi Marieta Marecka, ambasadorka akcji Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini.

Podziel się przepisem

Na stronie gotujzdrowo.miniminiplus.pl można dodawać swoje wypróbowane przepisy w jednej z pięciu kategorii: śniadanie, coś na ząb, obiadek, podwieczorek i kolacja. Każdy przepis przed zamieszczeniem w serwisie będzie weryfikowany przez ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia, którzy dbają o to, aby polecane dania były wartościowe i nie zawierały zbyt dużej ilości cukrów lub składników niepożądanych w diecie dziecka. Na każdy przepis będzie można głosować – to wy, rodzice i dzieci, zdecydujecie, który z nich wygra w swojej kategorii. Rybka MiniMini będzie motywować maluchy do prowadzenie zdrowego trybu życia przez cały czas trwania akcji. Gwarantujemy, że w jej towarzystwie nawet szpinak smakuje wybornie!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (6)
avatar

Ola Kulig
Ola Kulig | 2015-12-04 12:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ola!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Olivia Banan
Olivia Banan | Ola Kulig | 2015-12-04 12:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

co!

Odpowiedz

Monika Smagieł
Monika Smagieł | Olivia Banan | 2015-12-04 12:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co ty nie powiesz!

Odpowiedz

Maga Com
Maga Com | Monika Smagieł | 2015-12-04 12:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

kakakakakakaka

Odpowiedz

Ala Cios
Ala Cios | Maga Com | 2015-12-04 12:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Lowe Kacper!

Odpowiedz

Ola Wilk
Ola Wilk | Ola Kulig | 2015-12-04 12:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

dla mojego kochanka!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?