Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Gra w piłkę nożną z dzieckiem: propozycja zabawy

| aktualizacja: 20.06.2014 | 1

W Brazylii mundial, a na podwórkach mnóstwo dzieci grających z rodzicami w piłkę nożną. Nic tak nie łączy, jak wspólna pasja. Jeśli znudzi się wam tradycyjna gra, możecie skorzystać z propozycji zabaw Football Academy i połączyć zabawę z nauką, np. ruchu drogowego.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Football Academy to ogólnopolska sieć szkółek piłkarskich dla dzieci w wielu od 4 do 12 lat. Pierwsza powstała w Opolu w 2009 r., obecnie na terenie całego kraju jest ich około 120. Zajęcia Football Academy opierają się na pomysłach zaczerpniętych ze szkółek angielskich oraz holenderskich (w tym słynnej szkoły przy Ajax Amsterdam). Celem szkółek jest zachęcenie rodzica i dziecka do wspólnej aktywności, poznania zasad footballu oraz fair play.
Główną rolę w projekcie Football Academy (FA) pełni rodzic, który wciela się w rolę trenera. Jego zadaniem jest zorganizować oraz przeprowadzić zabawy piłkarskie z dzieckiem - zgodnie z propozycją przedstawioną przez FA. Każdy z "treningów" jest zaplanowany na około 45-60 minut i składa się z czterech części: indywidualna zabawa dziecka, rodzinna zabawa, ćwiczenie strzeleckie oraz mała gra.
Tym razem przedstawiamy scenariusz zajęć uwzględniający zasady ruchu drogowego - skorzystaj z naszych podpowiedzi (znajdziesz klikając w kolejne zdjęcie).

Polecamy: Dlaczego warto pozwolić dziecku oglądać mecze? 11 powodów na tak!

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?