Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dajesz dziecku gryzaki? Nowe doniesienia są wstrząsające!

| aktualizacja: 09.04.2017 | 1

Przebadano 59 gryzaków różnych marek. Wyniki tego eksperymentu zaskoczyły wszystkich!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia

Bezpieczne, czy nie?

W amerykańskim czasopiśmie „American Chemical Society Environmental Science and Technology” opublikowano najnowsze wyniki badań dotyczące gryzaków. Przebadano w tym celu prawie 60 produktów różnych marek. Niestety efekt tego eksperymentu jest wstrząsający! Nawet te gryzaki, które na opakowaniu miały informację, że są nietoksyczne, oraz wolne od BPA (bisfenol, organiczny związek chemiczny wycofany z obrotu), okazało się, że nie są całkowicie wolne od potencjalnie szkodliwych chemikaliów.

W Stanach Zjednoczonych, bisfenol A (BPA) jest zakazany w wielu produktach dla dzieci. Związek oddziałuje na poziom hormonów w organizmie i przyczynia się do rozwoju niektórych chorób, na przykład nowotworów. Chociaż BPA został wyrzucony z kubków i butelek, gryzaki nie są chronione niniejszym rozporządzeniem. Dlatego też naukowcy postanowili przebadać, czy są bezpieczne dla dzieci.

Jaką wybrać butelkę - czytaj!

Wyniki testowania

Do testowania wzięto 59 różnego rodzaju gryzaków (żelowe, napełniane wodą, lepsze marki, mniej znane). Wyniki? Kannan, odpowiedzialny za badanie powiedział CBS News. „Prawie 90 procent gryzaków kupionych z oznaczeniem „wolne od BPA”, okazało się, że zawiera BPA w prawie każdym produkcie. Znaleźliśmy od 15 do 20 toksycznych substancji chemicznych w nich wszystkich. Uważa się, że wczesna ekspozycja na substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, mogą potencjalnie prowadzić do problemów w rozwoju, reprodukcji, neurologii i immunologii w późniejszym życiu. Niektóre z tych problemów to: astma, cukrzyca, zaburzenia rozwoju i układu nerwowego, otyłość i zaburzeń reprodukcyjne. Narażenie na działanie toksycznych substancji chemicznych w okresie niemowlęcym może mieć szkodliwy wpływ i zmieniać etapy w życiu” - dodaje Kannan.

Co w zamian?

Jakie rozwiązanie proponują naukowcy? Stosowanie drewnianych gryzaków, mrożonych ściereczek, a nawet mrożonej marchwi, które to produkty mają łagodzić swędzenie i ból towarzyszące wyrzynaniu zębów.

Zobacz koniecznie: Bezpieczne drewniane gryzaki dla dzieci z atestami - wybierz dla dziecka! Ponad 20 rodzajów!

A jakie Wy stosujecie metody, by pomóc dziecku?

Czytaj także:  Plan ząbkowania malucha - do wydruku

źródło: popsugar.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Natalia
Natalia | 2016-12-18 13:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przerażające jak wiele produktów dla dzieci zawiera szkodliwe substancje, my rodzice w trosce o zdrowie naszych potrzeb myślimy ,że producenci artykułów dla dzieci stosują wszystko co lepsze, a tymczasem prawda jest inna. Wiem bo czytam etykiety, kosmetyki mają zbyt dużo konserwantów, warto przyjrzeć się również plastikom i poczytać troszkę, ja w ten sposób wyrzuciłam dużo miseczek i talerzyków mojego dziecka, które nie powinny mieć kontaktu z żywnością. Szkoda gadać, nie ufajmy zbytnio producentom, szukajmy sami wiedzy by choć troszkę wyszło nam to na zdrowie.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?