Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Grzyby trujące i najczęściej mylone - tych nie zbieraj! Rozpoznasz je? [GALERIA]

| aktualizacja: 19.09.2017 | 0

Okazuje się, że grzyby trujące, potocznie zwane trujakami, czasami mogą wyglądać nietypowo i wcale nie tak trudno o pomyłkę. Przyjrzyj się uważnie i zapamiętaj jakich gatunków nie należy zbierać. Naucz też tego swoje dzieci!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

Proponuję mały test, zwłaszcza jeśli uważasz, że znasz się na grzybach. Oto galeria zdjęć grzybów trujących i jadalnych. To gatunki, które najczęściej bywają między sobą mylone. Wśród nich także śmiertelny muchomor sromotnikowy. Na pewno wiesz jak je od siebie odróżnić? Zobacz zdjęcia i sprawdź opisy!

Aktualizuj wiedzę o gatunkach grzybów, sprawdzaj najnowsze atlasy!

Okazuje się, że to, co od dziecka mi wpajano, np. że olszówek nie zbieramy, ale to jadalny grzyb, niekoniecznie jest prawdą. Pamiętam, że jak byłam mała, do zabawy podczas grzybobrania, dawano mi do krojenia właśnie olszówki. Jest jednak taki jeden gatunek olszówki, który według nowych badań okazał się śmiertelnie trujący!

Zobacz też: Zatrucia grzybami są śmiertelne - nie podawaj dziecku grzybów!

Zdaję sobie sprawę, że w rodzinach, w których od lat zbiera się grzyby jadalne, nikt nie traktuje ich jako potencjalnego zagrożenia dla zdrowia i życia, ale warto aktualizować swoje informacje w tej dziedzinie. Trzeba też uczyć starsze dzieci, które lubią chodzić do lasu, czym może grozić zbieranie trujących gatunków grzybów, jak dochodzi do zatrucia, jakie są objawy i co należy robić w takiej sytuacji. Poniżej w linku znajdziecie szczegółowe instrukcje na ten temat.

Zobacz także: Zatrucia grzybami - objawy, trujące gatunki, informacje dla lekarza

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?