Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rośliny trujące, które każdy z nas ma w domu

| aktualizacja: 07.12.2016 | 0

Słyszałaś, że gwiazda betlejemska, która jest popularna w okresie świąt, jest trującą rośliną. Czy wiesz jednak, że możesz mieć także inne niebezpieczne kwiaty doniczkowe w domu? Sprawdź, czy nie stoją na twoim parapecie!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Gwiazda betlejemska i inne domowe rośliny

Na pewno słyszałaś o tym, że gwiazda betlejemska, zwana też poinsecją, jest silnie trującą rośliną. Szczególnie istotne jest to w grudniu i okresie świąt Bożego Narodzenia, ponieważ wiele z nas kupuje je w związku z dekoracjami gwiazdkowymi.
Oprócz gwiazdy betlejemskiej wiele z roślin trujących mieszka na naszych parapetach, są bardzo popularne jako ozdoba w domu.

Większość z nich wywołuje zatrucia pokarmowe: wymioty, biegunkę, nudności, a niektóre - zaburzenia oddychania, krążenia oraz objawy na tle nerwowym, np. niepokój, halucynacje czy podniecenie. Trujące mogą być rośliny ozdobne, ale też i chwasty, dlatego musisz zwrócić też uwagę na ogrody. Tu przedstawiamy kilka najczęściej spotykanych roślin domowych, które są trujące, a być może nie miałaś o tym pojęcia.
Kwiatami doniczkowymi nie tylko można się zatruć. Wiele z nich wywołuje też reakcje alergiczne, które wiążą się z dusznościami, zawrotami głowy, swędzeniem skóry czy pojawieniem się bolących pęcherzy.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?