Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

4 pomysły na zabawy na Halloween

| aktualizacja: 29.10.2014 | 2

Halloween z roku na rok jest coraz popularniejsze w Polsce. Zwyczaj przystrajania domów dyniami i przebierania się za straszydła ma coraz więcej zwolenników. I bardzo dobrze, bo to przecież świetna okazja, by włączyć do zabawy całą rodzinę.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
chłopiec, dziecko, przebranie, nietoperz, halloween
Dlaczego dzieciaki lubią potwory, bajki o duchach i zabawy podszyte dreszczykiem? Bo w ten sposób oswajają różne lęki. Halloween to dobra okazja, by przezwyciężyć własne słabości, polubić straszydła i spędzić czas fantastycznie się bawiąc. Przecież przyjemnie się bać, gdy wiadomo, że tak naprawdę nic złego nam nie grozi, potwory i strachy są udawane, a pod strojem kościotrupa czy ducha ukrywa się kolega albo koleżanka. Taka „bezpieczna adrenalina”  w Halloween sprawia, że zabawa staje się niezwykle ekscytująca. Podpowiadamy, jak jeszcze uatrakcyjnić ten wieczór.

Zabawy na Halloween

  1. Szukanie skarbu pająka. Tę zabawę można zaaranżować zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Ukrywamy jeden lub kilka skarbów (mogą to być słodycze, maskotki, książeczki), do których przywiązujemy bardzo długą i grubą nitkę. Oplątuje ona różne przedmioty i ciągnie się po zakamarkach mieszkania, zanim doprowadzi do celu. Nitek może być więcej, niektóre prowadzące donikąd. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do celu.
  2. Zwariowany pokaz mody. Spośród uczestników zabawy wybieramy jury. Wyznaczamy wybieg, na którym chętni będą prezentowali swoje Halloweenowe przebrania. Każdy oprócz stroju powinien zademonstrować straszną minę. Jury przyznaje punkty. Wygrywa ten, kto zbierze ich najwięcej.
  3. Tajemnicze psikusy. Rozdajemy dzieciom torebki ze słodyczami. Do niektórych wkładamy karteczki z poleceniami różnych zadań, jakie powinny wykonać. Dostosowujemy je do wieku pociech. Może to być opowiedzenie dowcipu, rzucanie piłką do celu itp. Nagradzamy wykonanie polecenia.
  4. Straszne opowieści. Ogłaszamy konkurs na opowieść mrożącą krew w żyłach. Jeśli jest nudna i nie podoba się słuchaczom, mogą ją przerwać trzema klaśnięciami dłoni. Wygrywa ten, kto opowiada najdłużej.

Czy wiesz, że Halloween...

Halloween to skrót od angielskiego Hallow Even – wigilia Wszystkich Świętych, przypada 31 października. W tradycji anglosaskiej tego wieczoru dzieci przebierają się za straszydła, chodzą od domu do domu i zbierają słodycze.

Nasza rada na Halloween

Włącz się do zabawy i przygotuj sobie jakieś przebranie. Dzieciaki będą zachwycone!

Zobacz też: Dlaczego warto obchodzić Halloween
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

t5fgfjyfhk
t5fgfjyfhk | 2014-10-27 14:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

niewuiecbyhjmczklfuyhegbhergbefvrfgvgrgfuidgrbtrr nfviufdgn4rtjkgyhwer54

Odpowiedz

sexdfgyh
sexdfgyh | 2014-10-27 14:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

do tej zabawy trzeba przygotować mnustwo cukierków które należy ukryć w największych zakamarkach domu(szkoła itp.).

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?