Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Higiena intymna a zapłodnienie pozaustrojowe

| aktualizacja: 13.11.2015 | 5
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
fot. Edipresse
Jak skutecznie, wygodnie i co najważniejsze bezpiecznie dbać o zdrowie intymne przyszłych mam i kobiet karmiących?
Zapłodnienie pozaustrojowe jest bardzo złożoną metodą medyczną, wymagającą dużego zaangażowania, czynnego uczestnictwa i wytrwałości. Wiąże się z nim cały proces farmakoterapeutyczny. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie organizmu, prawidłowe dbanie o zdrowie zarówno ogólne jak i intymne.

Każda kobieta, która planuje potomstwo, powinna poddać się szczegółowym badaniom kontrolnym w miarę wcześnie. Wśród niebezpieczeństw mających istotne znaczenie i konsekwencje dla zdrowia jest wiele dolegliwości specyficznych dla kobiet. Jednym z nich, niestety wciąż bagatelizowanym, są dolegliwości miejsc intymnych. Według szacunków, aż 75% kobiet przynajmniej raz w swoim życiu doświadczy dolegliwości związanych z zachwianiem prawidłowego ekosystemu i pH pochwy. Na dolegliwości tego typu cierpi nawet milion kobiet rocznie! Wśród nich wiele jest takich, które dowiadują się o nich od swoich lekarzy, w momencie, kiedy jest już za późno na łagodną formę terapii.

Stany zapalne mogą doprowadzić do niepłodności!

Stany zachowania fizjologicznej równowagi mikroflory układu moczowo-płciowego należą do najczęstszych i to z ich przyczyny kobieta najczęściej trafia do ginekologa. Zaburzenie ekosystemu i pH pochwy może być wywołane patogenami (bakterie, grzyby), alergią lub brakiem równowagi hormonalnej. Jednak w zdecydowanej większości są związane z niekontrolowanym namnożeniem bakterii i grzybów patogennych, które są przyczyną dolegliwości, takich jak: bakteryjne zakażenie pochwy czy grzybów w przypadku drożdżycy, nawrotowych zakażeń dróg moczowych. Dolegliwości te zwykle objawiają się świądem, pieczeniem, zwiększoną ilością wydzieliny z pochwy (upławy), zróżnicowanej pod względem koloru, konsystencji i zapachu, co jest zależne od typu zaburzenia (bakteryjne czy grzybicze).
Dlatego tak ważne, z punktu widzenia dalszego postępowania medycznego, jest prawidłowe rozpoznawanie, a w konsekwencji dalsze właściwe postępowanie farmakologiczne. Konsekwencje zaniedbania tych wydawać by się mogło błahych problemów są bardzo poważne w skutkach. Nieleczone, bądź nieprawidłowo zdiagnozowane zaburzenia ekosystemu pochwy, mogą przejść w przewlekłe, często utajone, a z czasem doprowadzić do bardzo niebezpiecznych w skutkach powikłań, takich jak właśnie bezpłodność – jeśli infekcja dojdzie do szyjki macicy i jajowodów.

Jak prawidłowo zadbać o zdrowie intymne kobiety?

Szczególnie ważne dla zdrowia intymnego kobiety, w szczególności kobiet planujących potomstwo, jest utrzymywanie prawidłowego pH pochwy oraz równowagi mikrobiologicznego środowiska pochwy. Sposobem, który pozwoli przywrócić równowagę mikrobiologiczną jest uzupełnianie składu mikroflory układu moczowo-płciowego kobiety o specjalnie wyselekcjonowane bakterie Lactobacillus,, które posiadają zdolność kolonizacji nabłonka pochwy i układu pokarmowego. Bakterie Lactobacillus znajdują się tylko w probiotykach czyli preparatach zawierających żywe i aktywne bakterie probiotyczne, ściśle zdefiniowanych szczepów, które podane w odpowiedniej ilości wywierają efekt prozdrowotny na organizm gospodarza. Skład produktów probiotycznych jest dobierany w specjalnych warunkach, gdzie selekcjonuje się specjalne szczepy, wyizolowane ze zdrowych środowisk, w jakich naturalnie bytują. Takim probiotykiem, stworzonym według ścisłych wytycznych i procedur jest LaciBios femina.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Barbara
Barbara | 2008-05-07 21:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dobra, powiem tak: musiałam zrezygnować z pigułek hormonalnych przez infekcje, które miałam średnio 2 w miesiącu :-/ Nie wiedziałam wtedy o istnieniu Lacibiosu Femina. Teraz staram się o dziecko i boję się, że jak zajdę w ciążę, to znów powrócą problemy z infekcjami :-( Ciąży przecież nie 'odstawie'. Pytanie: czy ten preparat jest na tyle skuteczny, że jak będę stosować go w czasie ciąży, problemy się nie pojawią? Czy ktoś miał takie kłopoty i sobie z nimi poradził? Proszę o odpowiedź. Basia

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Marta
Marta | Barbara | 2008-05-08 17:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Basiu, ja łykałam lacibos femina przez całą ciążę - od 14 stycznie jestem szczęśliwą mamą Pawełka i nic mi tego szczęścia nie zakłóciło, a juz na pewno nie grzybica, ięc łykaj probiotyk, i uszy do góry, on na serio działa, i ja łykam dalej.

Odpowiedz

kasiątko
kasiątko | Marta | 2008-05-25 21:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

kobietki, ja właśnie w ciąży zmagam się z tym samym problemem, jestem w pierwszym trymestrze i nęka mnie grzybica, odstałam nystatynę, na razie spokój, ale obawiam się, że wróci, bo przed ciążą też lubiła mnie gnębić, i mówisz Marta, że lacibos femina jest ok w takiej sytuacji i jak zacznę wzmacniać tą moją florę to będzie dobrze??

Odpowiedz

Barbara
Barbara | Marta | 2008-05-26 12:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dziękuję za odpowiedź. Pocieszyłas mnie bardzo, bo naczytałam się różnych artykułów, które mówiły o możliwych powikłaniach w ciąży, wynikających z grzybicy i bardzo chciałabym tego uniknąć lub chociaż żeby nie łapało tak czesto i tak ostro :-) Kupiłababym już ten probiotyk i kwas foliowy i rozpoczynam starania!

Odpowiedz

Marta
Marta | Barbara | 2008-05-27 14:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Barbaro, Kasiątko! Uszy do góry, niestety grzybica w ciąży dośc często łapie, ale nie wolno się poddawać ani popadać w skrajności. Nie wolno jej zaniedbywać, i na pewno łykanie probiotyków jest rozwiązaniem dla mam myślących globalnie, bo przecież naszą naturalną ochronę stanowi właśnie silna flora pochwy, więc jak będziemy łykały taki lacibos femina to na pewno nam się to zwróci na plus.
I jeszcze jak swędzi i piecze, to róbcie koniecznie posiew, żeby było wiadomo czy to tylko grzybek czy też czasem nie meczą też bakterie, bo wtedy trzeba inaczej to leczyć.
Pozdrawiam

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?