Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Na czym polega hipoterapia dla dzieci?

| aktualizacja: 01.02.2017 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
hipoterapia, dziecko, koń, alergia
Hipoterapia to jedna ze skutecznych metod rehabilitacji dzieci. Kontakt ze zwierzętami, w tym przypadku z koniem, działa leczniczo na różne schorzenia, na które cierpią najmłodsi.
Hipoterapia jest nie tylko jednym ze sposobów leczenia osób z przewlekłymi chorobami, ale również metodą przywracania do zdrowia po przebytych chorobach czy urazach.

Komu pomaga hipoterapia?

Hipoterapia pomaga nie tylko pacjentom, którzy mają problemy z napięciem mięśniowym. Poprawia również koordynację wzrokowo-ruchową, pomaga w relaksacji, wyciszeniu i zmniejszeniu nadpobudliwości, a także w korygowaniu wad postawy. Można ją stosować u dzieci już od trzeciego roku życia (wtedy maluch jeździ na koniu razem z opiekunem). Ponieważ jest to metoda lecznicza, konieczne jest skierowanie od lekarza, a później wypełnienie specjalnej karty kwalifikacyjnej. Przed zajęciami trzeba też sprawdzić, czy dziecko nie ma żadnych innych przeciwwskazań – ortopedycznych czy okulistycznych.

Zobacz też: Dlaczego warto podarować dziecku zwierzaka?

Jak szukać hipoterapeuty?

Hipoterapeuty najlepiej szukać poprzez Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne – wtedy będziemy mieć pewność, że jest to osoba o właściwych kwalifikacjach i pracuje z przygotowanymi do terapii zwierzętami. Hipoterapię stosuje się także u dzieci fizycznie zdrowych, ale niepełnosprawnych intelektualnie lub z zaburzeniami emocjonalnymi. Na zajęciach hipoterapii dzieci uczą się nawiązywać kontakty z innymi, pozbywają się nieśmiałości, przełamują lęki, oswajają się ze światem.

Informacje o hipoterapii:
www.hipoterapia.info.pl, www.hipoterapia.org, www.pthip.org.plwww.hippoland.pl

Konsultacja: Magdalena Szczęsna, hipoterapeutka i fizjoterapeutka z Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?