Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium

| aktualizacja: 12.09.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium, kosmetyki Emolium
fot. materiały prasowe
Nowy preparat Emolium – Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni zawiera formułę dobraną do potrzeb skóry szczególnie wymagającej.
Skóra dłoni jest codziennie narażona na kontakt z czynnikami uszkadzającymi jej barierę ochronną takimi jak woda, detergenty, alergeny i substancje drażniące. Wybór odpowiednich środków do mycia jest niezwykle ważny w przypadku skóry wrażliwej, przesuszonej, skłonnej do podrażnień i atopowej.

Nowy preparat Emolium – Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni zawiera formułę dobraną do potrzeb skóry szczególnie wymagającej, dzięki temu skutecznie ją myje, hamuje rozwój bakterii, nie podrażnia i nie narusza bariery hydrolipidowej. Zawarte w preparacie substancje natłuszczające odbudowują barierę ochronną skóry, zapobiegając podrażnieniom. Pianka nawilża i wiąże wodę w skórze. Nie zawiera mydła. Preparat otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Skóra dłoni swoją budową znacząco różni się od skóry reszty ciała, ponieważ nie posiada gruczołów łojowych, a jednocześnie znajduje się w niej wiele gruczołów potowych, co powoduje zwiększoną utratę wody z naskórka i przesuszanie. Dodatkowo, warstwa tkanki podskórnej jest minimalna, co zmniejsza elastyczność skóry dłoni. Jest też narażona na bardzo częsty kontakt z wodą 
i detergentami, które uszkadzają jej barierę ochronną w postaci płaszcza hydrolipidowego, co prowadzi do przesuszania i podrażnień.

Skórę dłoni dotyka również jedno z najczęstszych schorzeń dermatologicznych – egzema rąk, zwana również wypryskiem. Szacuje się, że cierpi na nią ok. 10% populacji ogólnej. Jest to stan zapalny skóry wywoływany różnymi czynnikami, m.in. wypryskiem i podrażnieniami (35%), wypryskiem atopowym (19%) alergicznym wypryskiem kontaktowych (22%). Egzema stanowi ponad 90% przypadków dermatoz zawodowych i w wielu krajach zalicza się do najczęstszych chorób zawodowych. Objawy jej towarzyszące to silne podrażnienie i zaczerwienienie skóry, pęcherzyki, łuszczenie się skóry, 
a często także uporczywy świąd. W pielęgnacji dłoni z egzemą konieczna jest stosowanie łagodnych preparatów myjących niezawierających mydeł.

Szczególnej pielęgnacji wymaga również wrażliwa i delikatna skóra dłoni u dzieci. Maluchy poznają świat przez dotyk, dlatego codzienne mycie rąk jest podstawową zasadą właściwej higieny najmłodszych. Skóra dzieci różni się od skóry dorosłych. Jest cieńsza i mniej sprężysta, dlatego skłonna do podrażnień 
i nadmiernej suchości, która jest najczęstszym problemem u dzieci.

W odpowiedzi na potrzeby pielęgnacyjne dłoni dzieci i dorosłych ze skórą wrażliwą, suchą, podrażnioną, skłonną do atopii oraz z egzemą powstała Hypoalergiczna pinka do mycia dłoni Emolium.

Preparat skutecznie i delikatnie oczyszcza skórę rąk, zmiękcza ją i wygładza:
    •    nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej,
    •    sprzyja szybkiej regeneracji zniszczonej skóry,
    •    działa hamująco na rozwój bakterii.

Pojemność: 165 ml
Cena: 28 zł
Producent: Nepentes SA

Emolium jest dostępne wyłącznie w aptekach, bez recepty.

Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium działa wielopłaszczyznowo:

    •    intensywnie nawilża i wzmacnia barierę hydrolipidową,
    •    łagodzi podrażnienia i uelastycznia naskórek,
    •    hamuje rozwój bakterii.

Skuteczność preparatu została potwierdzona w badaniach realizowanych przez niezależne laboratorium badawcze.
 
Produkt ma nowatorską formułę pianki. Jeden preparat wystarcza na 220 aplikacji.

Zastosowanie: Codzienna higiena dłoni, szczególnie ze skóra atopową, suchą, wrażliwą, szorstką i narażoną na częsty kontakt z wodą.

Sposób użycia: Niewielką ilość preparatu nanieść na dłonie, delikatnie rozprowadzić i spienić na skórze. Dokładnie spłukać piankę wodą, Osuszyć dłonie ręcznikiem.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?