Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

O płodności na Śląsku

| aktualizacja: 31.03.2015 | 0

Jakie problemy z płodnością mają mieszkańcy Śląska? Dowiemy się już wkrótce podczas I Śląskiej Konferencji Płodności.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
konferencja śląsk
fot. materiały prasowe
„Zdrowa mama, Zdrowy tata. Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego. Markery płodności kobiet i mężczyzn” – pod takim hasłem już 16 kwietnia w Katowicach odbędzie się I Śląska Konferencja Płodności, zorganizowana przez Fundację Gyncentrum, Uniwersytet Śląski, Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w Katowicach.

O płodności i niepłodności

I Śląska Konferencja Płodności jest w całości poświęcona kobiecej i męskiej płodności i jest zwieńczeniem kilkumiesięcznych kampanii profilaktyczno-edukacyjnych: „Zdrowa mama” i „Zdrowy tata”, których inicjatorem była Fundacja Gyncentrum. Celem kampanii było pokazanie, że problem niepłodności  może dotyczyć w równym stopniu kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Promowano także wczesną diagnostykę zaburzeń płodności oraz świadome planowanie rodziny. Podczas konferencji przedstawione zostaną badania naukowe obrazujące płodność mieszkańców Śląska, opracowane na podstawie wyników badań przeprowadzonych w ramach kampanii „Zdrowa mama” i „Zdrowy tata”. Zaproszeni specjaliści zajmujący się leczeniem niepłodności omówią także przyczyny zaburzeń płodności oraz metody diagnozowania tego problemu.
 
Konferencja – posobnie jak wcześniej kampania „Zdrowa mama” – odbędzie się pod patronatem serwisu Babyonline.pl. W imieniu organizatorów na konferencję zapraszamy nie tylko lekarzy, położne, pracowników naukowych uczelni, ale wszystkich, którzy są zainteresowani tematem i chcą zgłębić wiedzę na temat diagnostyki niepłodności.
 
Program konferencji dostępny jest na: www.konferencjaplodnosci.pl.

Zobacz także: Płodność w badaniach naukowych, czyli "czy wiesz, że..."
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?