Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

IKEA wycofuje ze sprzedaży barierkę ochronną. Masz ją w domu?

| aktualizacja: 23.06.2016 | 0

Szwedzka firma zdecydowała się wycofać ze sklepów barierki po tym, jak kilkoro dzieci spadło ze schodów!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Ikea wycofuje barierki
fot. Fotolia
To nie pierwszy produkt dla dzieci, wycofany z Ikei w ostatnich miesiącach. Można różnie postrzegać tę markę, ale nie ulega wątpliwości, że nie zamiatają problemów pod dywan. Gdy tylko otrzymują informacje od klientów o jakichkolwiek problemach związanych z ich wyrobami, nie wahają się ani chwili i wycofują wadliwy towar.

Wadliwy mechanizm

Tym razem chodzi o  barierkę ochronną, stanowiącą zabezpieczenie dzieci przed spadnięciem ze schodów. Niestety okazało się, że barierka Patrull otwierała się nagle i dzieci spadały ze schodów. Niektóre z nich wymagały opieki lekarskiej, nie ma na razie informacji o poważniejszych obrażeniach. Winę ponosi mechanizm, który okazał się zawodny, a przez to stwarzał zagrożenie dla życia dzieci.

Na stronie Ikei możemy zapoznać się ze stanowiskiem firmy. - W kwestii bezpieczeństwa dzieci IKEA nie godzi się na żadne ustępstwa. Chcemy oferować bezpieczne i zdrowe produkty, a dzieci uważamy za najważniejszych ludzi na świecie. Gdy tylko otrzymujemy informacje o potencjalnych kłopotach z naszymi produktami, bez wahania podejmujemy stosowne działania. Nie możemy dopuścić do tego, by zabawa dzieci wiązała się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem, dlatego w ramach natychmiastowych działań mających zapobiec kolejnym wypadkom postanowiliśmy wycofać z rynku barierki ochronne PATRULL – wyjaśnia Maria Thörn, p.o. Business Area Managera w dziale IKEA dla Dzieci. Wszyscy klienci, którzy zakupili w Ikei  barierkę  Patrull, Patrull Fast, oraz Patrull Klämma proszeni są niezwłocznie o jej zwrot do sklepu. W tym celu nie trzeba mieć paragonu, bowiem firma zdecydowała się ponieść wszelkie koszty związane z wycofywanym produktem. Wszyscy otrzymają oczywiście zwrot kosztów zakupu.

Sprawdźcie, jaki typ barierki macie w domu, jeżeli zakupiliście ją w Ikei. Nie ryzykujcie życia i zdrowia dziecka!

Przeczytaj także: Czarna seria w Ikei. Kolejne dziecko nie żyje!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?