Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ile czasu potrzeba, by zajść w ciążę - czy da się to wyliczyć?

| aktualizacja: 08.11.2017 | 11

Jedni potrzebują pół roku, inni kilka lat, a są i tacy, którym nigdy się to nie uda. Jakie są normy i kiedy zacząć się martwić?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
para nowina ciąża
fot. Fotolia
Wiadomo, że urodzenie dziecka zależy od wielu czynników. Każda para starająca się o dziecko, podlega innym kryteriom w zależności od wieku, stanu zdrowia, obciążeń genetycznych, oraz wielu innych spraw. Są jednak pewne wyznaczniki, którymi można kierować się przy określeniu, ile przeciętnej parze potrzeba czasu, by na świecie pojawił się owoc ich miłości.

Przeczytaj także: Jak zajść w ciążę?

Zdecydowanej większości par udaje się zajść w ciążę w ciągu 6-mcy. Według badań, każda zdrowa para, uprawiająca regularnie seks, ma 20% szans na zapłodnienie w każdym cyklu. Nie jest to na tyle dużo, by dawało ogromną pewność, że się uda, nie jest to też na tyle mało, by nie stosować antykoncepcji.

Każda para, która pomimo starań nie spodziewa się dziecka, powinna zgłosić się do lekarza. 12-mcy to czas, kiedy dziecko powinno pojawić się w sposób naturalny w rodzinie, jeżeli tak się nie dzieje, nie ma ci panikować, ale warto skonsultować to ze specjalistą. Żeby określić przyczynę, trzeba zarówno zbadać się pod kątem zdrowia, ale i psychiki.  Czasem główny problem rodzi się w naszych głowach.

Znamy przypadki, kiedy kobieta zachodziła w ciążę w czasie pierwszej próby, choć jest ich naprawdę niewiele. Nie są nam obce także historie par, które prowadziły naprawdę długą, wieloletnią batalię, by cieszyć się szczęściem rodzicielstwa. A Wam ile zajęło zajście w ciążę?

Sprawdź: Fazy cyklu miesiączkowego- sprawdź, które dni są płodne!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (11)
avatar

angelika
angelika | 2017-01-01 12:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

pierwsza ciąża była niespodzianka a driga w 4 cyklu ;)

Odpowiedz

Mała
Mała | 2017-01-01 11:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Za pierwszym razem, zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży ;)

Odpowiedz

mm
mm | 2016-12-31 23:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

6 lat

Odpowiedz

Slonko
Slonko | 2016-12-31 18:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

12 lat

Odpowiedz

Aga
Aga | 2016-10-23 17:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W drugim miesiącu się udało☺

Odpowiedz

MK
MK | 2016-10-19 22:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nam udało się za pierwszym razem. Obliczyliśmy kiedy wypada połowa mojego cyklu i rozpoczęliśmy starania :). Po upływie 8 tygodni, ciąża potwierdzona została przez ginekologa. Z relacji znajomych wiem jednak, że nie każda para ma takie szczęście. Moja przyjaciółka rozpoczęła starania 5 lat temu, inna para wydała dotąd ponad 30 tysięcy złotych i nadal próbują. Koleżanka z pracy od 10 lat stara się z mężem o drugie dziecko, z przeprowadzonych badań wynika, że wszystko jest w jak najlepszym porządku... niestety brak efektów. Kolejny przypadek to znajomi starający się o dziecko przez ponad 10 lat, załamywali już ręce, odpuścili... od pierwszej ciąży minęły 4 lata i... trzecie dziecko w drodze. Ile par tyle przypadków...W nawiązaniu do powyższego proponuję próbować do skutku :), a przede wszystkim zasięgnąć opinii specjalisty.

Odpowiedz

:)
:) | 2016-09-27 22:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Rowne 3 lata

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

K.
K. | :) | 2016-12-31 23:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Za 1x można powiedzieć,że od razu ,za 2 x 2,5 roku.

Odpowiedz

Nati
Nati | 2016-06-17 16:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Z pierwszym dzieckiem za pierwszym razem później też nie było problemu chociaż nie od razu ale niestety miałam poronienia teraz jestem w ciąży z drugim dzieckiem pod koniec.lipca rozwiązanie ale przy tej ciąży od razu po zajściu w ciążę musiałam się leczyć żeby nie poronic

Odpowiedz

Blackbattie
Blackbattie | 2016-06-17 16:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Za pierwszym razem po 4 miesiącach "niewzbraniania się" od zajścia, ale nie było to stricte staranie się, a za drugim razem od razu, czyli w cyklu, w którym podjęliśmy starania :)

Odpowiedz

xmnkx
xmnkx | 2016-06-17 13:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Za pierwszym razem bez zabezpieczenia :p

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?