Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ile wynoszą opłaty za przedszkole w Warszawie?

| aktualizacja: 27.08.2014 | 2

Wiadomość o "przedszkolach za złotówkę" ucieszyła chyba wszystkich rodziców. Teraz mają oni jeszcze więcej powodów do radości, ponieważ w nadchodzącym roku przedszkolnym opłaty za przedszkole będą jeszcze niższe.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
przedszkole, pieniądze, dzieci
fot. fotolia
W czerwcu br. Rada m.st. Warszawy podjęła nową uchwałę dotyczącą opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, opiekę i wychowanie w warszawskich przedszkolach.

Zasady opłat za przedszkole, które pozostaną bez zmian

Przedszkola nadal pozostaną bezpłatne:
  • dla wszystkich do godziny 13.00,
  • dla rodzin, w których dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę (niezależnie od długości przebywania w przedszkolu),
  • dla wychowanków rodzinnych domów dziecka oraz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego (niezależnie od długości przebywania w przedszkolu),
  • dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych.
Ulga w wysokości 50% w opłacie przysługuje dzieciom pochodzącym z rodzin, w których dochód na jednego członka gospodarstwa domowego jest na poziomie wyższym niż 75%, ale niższym niż 100% minimalnego wynagrodzenia za pracę.

25% zniżki w opłacie za przedszkole otrzymają rodzice dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do innych przedszkoli, punktów przedszkolnych, zespołów wychowania przedszkolnego, żłobków i klubów dziecięcych na terenie m.st. Warszawy lub posiada dziennego opiekuna wpisanego do wykazu dziennych opiekunów, prowadzonego przez Prezydenta m.st. Warszawy.

Zmiany w opłatach za przedszkole

Korzystne dla rodziców zmiany będą obowiązywać od dnia 1 września i dotyczyć dwóch aspektów:
  1. Opłata za każdą godzinę korzystania z wychowania przedszkolnego po godz. 13.00 wynosić będzie 1 zł (jak dotychczas), natomiast jeżeli dziecko korzystać będzie ze świadczeń przedszkolnych niepełną godzinę, opłata będzie ulegać proporcjonalnemu obniżeniu. Opłata za ostatnią godzinę świadczeń przedszkolnych nie będzie wynosić 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę, lecz będzie naliczana proporcjonalnie do czasu rzeczywistego pobytu dziecka w przedszkolu.
    Co to oznacza w praktyce? Dotychczas jeśli rodzić odbierał dziecko z przedszkola o godz. 15.15 kwota, którą powinien zapłacić za jeden dzień (bez wyżywienia) wynosiła 3 zł, gdyż za ostatnie 15 minut pobytu po godzinie 15.00 liczona była pełna złotówka. Od 1 września rodzic ten zapłaci 2 zł (za 2 godziny po 13.00) oraz 25 groszy za 15 minut, czyli razem 2,25 zł.
  2. Rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (dzieci niepełnosprawne w rozumieniu ustawy o systemie oświaty) zwalnia się z opłaty za przedszkole.

Zobacz też: Cała prawda o dodatkowych zajęciach w przedszkolach
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

paczenka
paczenka | 2014-09-23 11:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje dziecko jest teraz w misiowej chacie w Warszawie. Wraca z tego miejsca uśmiechnięty i już mówi, że ma wielu nowych kolegów oraz że polubił nowe panie :)

Odpowiedz

maryla
maryla | 2014-09-16 10:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wszystko zalezy od placówki w jakim rejonie jest ale ogólnie dla przecietnej rodziny to spory wydatek do tego trzeba dziecko ubrać zaopatrzyć w wymagane w przedszkolu rzeczy . My na razie zrezygnowaliśmy dziecko jest małe więc nie ma jeszcze obowiazku dużo ciekawiej spędza czas na zajęciach w Bystrzaku w piasecznie.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?