Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Imieniny słonicy Fryderyki

| aktualizacja: 06.10.2011 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia
8.10.2011r., godz.13.00. Lotnisko Chopina będzie świętowało imieniny swojej podopiecznej – słonicy Fryderyki. Do wspólnego świętowania w warszawskim ZOO zapraszamy wszystkie dzieci.
Impreza rozpocznie się około godziny 13.00, wspólnym przekazaniem Fryderyce imieninowego tortu składającego się 
z warzyw i owoców, przysmaków słonicy. Następnie dzieci będą mogły dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat solenizantki, jej pochodzenia, upodobań, a także miejsc 
w których można ją spotkać na warszawskim lotnisku. Na najmłodszych imieninowych gości będą czekały także upominki-niespodzianki, a przybyli goście mogą liczyć na słodki poczęstunek.

Koszt biletów wstępu do warszawskiego zoo to 17 zł za bilet normalny i 12 zł za bilet ulgowy.

Słonica urodziła się w 1997 roku w Południowej Afryce. Lotnisko Chopina sfinansowało jej sprowadzenie do warszawskiego ZOO 7 lat temu (w 2004 toku). Podczas obchodów jej 7 urodzin nadano jej imię Fryderyka - na cześć patrona lotniska Fryderyka Chopina. Od tej chwili stała się ulubienicą warszawskiego portu lotniczego. Matką chrzestną słonicy jest Otylia Jędrzejczak. Fryderyka jest najmłodsza w stadzie, ale ma najsilniejszy charakter. Łatwo ją rozpoznać po maleńkich ciosach, grubej trąbie i charakterystycznym nawyku chodzenia do tyłu.

Podobizna Fryderyki jest wykorzystywana przez Lotnisko Chopina do komunikacji z najmłodszymi pasażerami warszawskiego portu lotniczego oraz ich rodzicami. Maskotka Fryderyka jest upominkiem w postaci pluszowych zabawek w Dniu Dziecka na lotnisku, a także podczas imprez dla dzieci organizowanych przez stołeczny port. Jej podobizną oznaczone są także wszystkie miejsca przyjazne dzieciom w Terminalu warszawskiego lotniska m.in. placyki zabaw, pokoje opieki nad dzieckiem czy sklepy z artykułami dziecięcymi.

Dodatkowe informacje na temat udogodnień dla dzieci na Lotnisku Chopina »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?