Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Częstochowa: ruszyły zapisy na dofinansowanie in vitro!

| aktualizacja: 21.02.2017 | 1

Częstochowa to pierwsze miasto w Polsce, które wprowadziło program dofinansowania in vitro przez samorząd. Pomoc dla par chcących mieć dziecko, miasto zapewnia już od jakiegoś czasu.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
in vitro - program dofinansowania dla par
fot. Fotolia
W budżecie Częstochowy zabezpieczono w tym roku 150 tys. zł na dofinansowanie leczenia za pomocą in vitro, co wystarczy na pomoc dla 30 par zmagających się z niepłodnością. W lutym pary, które w tym roku chcą starać się o dofinansowanie zabiegu in vitro w ramach miejskiego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego mogą składać wnioski do końca miesiąca (tj. 28 lutego 2017 r.)
Według badań opinii publicznej, aż 78% Polaków jest zdania, iż niepłodne pary powinny mieć przynajmniej częściową refundację in vitro, dlatego też władze Częstochowy wyszły z inicjatywą takiego programu już ponad 5 lat temu.

Dofinansowanie w ramach programu otrzymają pary, które spełniają następujące kryteria:
  • pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
  • są mieszkańcami Częstochowy,
  • wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
  • zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu,
  • poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego.
Dofinansowanie dotyczy jednego zabiegu zapłodnienia metodą in vitro, przy czym musi się odbyć przynajmniej jedna procedura związana z zabiegiem. Pary, które będą leczyły się w Klinice Bocian, która przystąpiła do programu w Częstochowie, w ramach miejskiego programu mają zagwarantowaną bezpłatną wizytę kwalifikacyjną, stymulację hormonalną, punkcję jajników ze znieczuleniem, procedurę ICSI polegającą na bezpośrednim, mikrochirurgicznym wprowadzeniu plemnika do cytoplazmy komórki jajowej.
 
- Niepłodność to problem, który według szacunków dotyka około 20 proc. par w Polsce. Dla wielu z nich, jedyną szansą na poczęcie dziecka jest leczenie za pomocą zapłodnienia pozaustrojowego. Rządowy program refundacji in vitro cieszył się ogromnym zainteresowaniem, tylko w Klinice Bocian skorzystało z niego ponad 1100 par z różnych stron Polski. Jego brak starają się wypełnić miasta, takie jak Częstochowa, które zdecydowały się wesprzeć finansowo swoich mieszkańców walczących o dziecko - mówi Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Kliniki Leczenia Niepłodności Bocian, realizatora miejskiego programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców Częstochowy.
 
Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. W budżecie Częstochowy zabezpieczono w tym roku 150 tys. zł na dofinansowanie leczenia za pomocą in vitro, co wystarczy na pomoc dla 30 par zmagających się z niepłodnością.
Wnioski o refundację można składać w dniach 22-28 lutego 2017 r. w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 na IV piętrze w pokoju nr 413. O przyjęciu do programu decyduje kolejność zgłoszeń.

Na podstawie materiałów prasowych Kliniki Bocian oraz InviMed

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Lidia86
Lidia86 | 2017-04-27 10:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Leczę się naprotechnologicznie od roku. Już na pierwszej wizycie zostaliśmy z mężem gruntownie przebadani. Okazało się, że mam PCO, rozchwiane hormony, chorą trzustkę, endometriozę i niedrożny jajowód. W klinice In Vitro powiedzieliby mi, że jedynym wyjściem jest zapłodnienie pozaustrojowe. Na szczęście trafiliśmy do Instytutu Rodziny - tam po kolei zaradzili wszystkim moim problemom (operacyjne bądź farmakologicznie). Wyniki męża - ciężka oligozoospermia - także klasyfikowałby go tylko na In Vitro. Lekarze Napro odkryli jednak, że przyczyną tak słabego nasienia były żylaki powrózka nasiennego. Po ich operacyjnym usunięciu i dodatkowej suplementacji zarówno hormonalnej (clostilbegyt/letrozol) jak i witaminowej (l-karnityna, astaksantyna, koenzym q10, witamina E) wyniki znacznie się poprawiły. Polecam opinie innych par ze strony naproinfo pl

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?