Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Leczenie infekcji intymnych [WIDEO]

| aktualizacja: 16.03.2017 | 2

Infekcje intymne można próbować leczyć domowymi sposobami przez 2–3 dni. Jeśli jednak świąd pochwy, ból, pieczenie, upławy nie znikają, trzeba zgłosić się do ginekologa, który ustali przyczynę choroby. Często konieczna jest antybiotykoterapia – u kobiety i jej partnera.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Niektóre kobiety próbują leczyć infekcje intymne domowymi sposobami. Dr Jacek Tulimowski – ginekolog położnik wyjaśnia, że 2-3 dni próby leczenia preparatami dostępnymi w aptece bez recepty (np. zawierającymi chlorowodorek benzydaminy) mogą dać pozytywne efekty, jednak w wypadku nawracających infekcji intymnych zawsze trzeba zgłosić się na leczenie do ginekologa. Szczególnie dotyczy to kobiet, u których infekcje intymne pojawiają się kilka razy w roku. Trzeba pamiętać, że wszelkie choroby intymne mogą mieć negatywny wpływ na płodność.

Zobacz: Kalendarz dni płodnych

Infekcje intymne a płodność

Czemu leczenie infekcji intymnej powinno przebiegać pod kontrolą lekarza? Bo tego typu choroby mogą negatywnie wpłynąć na płodność kobiety. Oto przykłady:
  • Infekcje intymne w kanale szyjki macicy mają związek z występowaniem drobnoustrojów, które utrudniają plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Bywa, że w takiej sytuacji kobieta zgłasza się do lekarza, zostają wykonane badania (posiew), zostaje wprowadzone celowane leczenie antybiotykami i po kilku miesiącach kobieta zachodzi w ciążę. 
  • Nieleczona chlamydia może powodować zrosty w obrębie jajowodów i miednicy, które uniemożliwiają zajście w ciążę.
Pamiętaj, że leczenie infekcji intymnej trzeba prowadzić równolegle u kobiety i mężczyzny. W przeciwnym razie choroba będzie nawracać.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Hanka
Hanka | 2017-04-06 08:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja akurat grzybicy nie miałam, ale ciągle męczę się z suchością pochwy. Wczoraj lekarz polecił mi stosowanie globulek lub żelu Mucovagin - zobaczymy czy działa. Opinie w internecie są dobre, więc liczę, że będzie dobrze;)

Odpowiedz

Paulina
Paulina | 2017-03-22 21:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Lecząc infekcje grzybicze, bakteryjne nie wolno zapominać o probiotykach, które wzmacniają mikroflorę, można stosować zarówno doustne jak i dopochwowe - ja najczęściej sięgam po lactovaginal, który jest lekiem, znanym od wielu lat, zawiera dokładnie przebadane szczepy, bezpieczne i skuteczne w kolonizacji pochwy.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?