Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co można leczyć inhalatorem? Lista jest całkiem długa!

| aktualizacja: 22.06.2017 | 0

Słyszałaś, że coraz więcej rodziców używa inhalatorów dla dzieci, ale zastanawiasz się, na jakie choroby mogą pomóc inhalacje? Przeczytaj!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Inhalator dla dzieci: do czego przyda się inhalator?
fot. Fotolia
Inhalator dla dzieci przyda się w domu niemal każdego dziecka w wieku przedszkolnym, a nawet niemowlęcia. Lekarze coraz częściej zalecają rodzicom inhalacje w przebiegu choroby dziecka, przepisując odpowiednie lekarstwa, które można stosować w inhalatorze. Zanim jednak pobiegniesz do sklepu kupić inhalator (lub nebulizator) dla swojego dziecka, przeczytaj, w przebiegu jakich chorób przyda ci się ten sprzęt. 

Inhalator dla dzieci: kiedy używać inhalatora?

Inhalator dla dzieci przydaje się podczas leczenia infekcji górnych lub dolnych dróg oddechowych, takich jak: Inhalacje mogą być stosowane przez dłuższy czas, a do ich wykonania używa się maseczki lub specjalnego ustnika oraz specjalnych leków do nebulizacji/inhalacji lub roztworu soli fizjologicznej.
Inhalator dla dzieci: jaki inhalator wybrać dla dziecka?
fot. Fotolia
 
 
Inhalator dla dzieci to urządzenie, które przyda się do leczenia zapalenia oskrzeli, w przebiegu alergii, a nawet zwykłego kataru czy kaszlu. Inhalacje są coraz częściej polecane małym pacjentom przez lekarzy pediatrów – nic dziwnego, skoro są skutecznym narzędziem w walce z chorobą. Inhalator (nebulizator) to urządzenie, do którego wlewamy odpowiednią ilość lekarstwa lub soli fizjologicznej i pozwalamy dziecku wdychać przez specjalną maseczkę lub ustnik mikroskopijne cząsteczki leku/soli. Czy każdy inhalator nadaje się dla dzieci?

Inhalator dla dzieci: jaki wybrać?

Wybierając inhalator dla dziecka zwróć uwagi na parametry w opisie produktu. Dobrze, kiedy inhalator dla dziecka działa szybko i cicho. W komplecie z inhalatorem powinna znajdować się maseczka pediatryczna (specjalnych rozmiarów maseczka dostosowana do wymiarów twarzy niemowlaka i małego dziecka) lub specjalny smoczek-ustnik dla najmłodszych. Przydatna jest też torba, w którym można przechowywać inhalator i wszystkie akcesoria. Przyda się także w podróży. Na rynku dostępne są także inhalatory dla dzieci o kształtach zwierzątek lub ze zmywalnymi mazakami, którymi dziecko może malować po urządzeniu, umilając sobie czas inhalacji.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?