Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Jadłospisy dla niemowląt 5-12. miesiąc

| 19.03.2015, aktualizacja: 10.11.2016 | 0

Rozszerzanie diety to ważny moment w życiu niemowlęcia. Co podać na początek: zupę czy kaszkę, warzywa czy owoce, co zrobić, gdy dziecko zaciska buzię i nie chce jeść? Jak ułożyć codziennie jadłospis dla niemowlęcia – radzą eksperci z Centrum Zdrowia Dziecka: prof. Piotr Socha i dr inż. Anna Stolarczyk.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Nowe zasady żywienia niemowląt są rewolucją. Ich główną zasadą jest: rodzic decyduje, co dziecko je; dziecko decyduje - ile zjada. Rodzice muszą więc wiedzieć, co może się znaleźć w diecie niemowlęcia, dziecko decyduje zaś, czy chce zjeść łyżeczkę nowego dania, czy całą porcję. Teraz możesz nauczyć dziecko jeść warzywa, owoce, chude mięso, ryby, nabiał. Ważne, by nie przyzwyczajać dziecka do jedzenia słodyczy i nadmiaru tłuszczów. Od tego, co teraz je, zależy, czy będzie zdrowe nie tylko w okresie niemowlęcym, ale też za 20, 30, 50, 80 lat.

Kup online: robot wieloczynnościowy w cenie już od 159,99 zł.
Kup online: butelka do karmienia w cenie już od 11,99 zł.
Kup online: zestaw do jedzenia dla maluchów w cenie już od 18,99 zł.


Dzieci urodzone w 2014, 2015 roku i później mają dużą szansę żyć 100 lat (a nawet dłużej!). Czy tak się stanie, zależy w dużej mierze od tego, co będą jeść. Dlatego ucz dziecko jedzenia tego, co zdrowe.
Znalezione obrazy dla zapytania u malucha na talerzu
Kup online: książka "U malucha na talerzu. Zdrowa dieta dla niemowląt" w cenie 23,62 zł.
Kup online: śliniak w cenie już od 8,49 zł.
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?