Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Szczęśliwe podróżowanie na wakacjach

| aktualizacja: 13.07.2015 | 0

Autem, rowerem, pieszo – latem będziecie przemieszczać się niejedną drogą. Dobrze przygotowani, będziecie czuć się na nich bezpieczniej.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Na rowerze

Kiedy dziecko skończy rok, ma już na tyle wytrzymały kręgosłup, że może jeździć z rodzicami na rowerze.
  • W foteliku na kierownicy – mocowany z przodu roweru fotelik sprawdzi się przede wszystkim na krótkich wycieczkach – obciąża przednie koło, przez co obniża się sterowność roweru.
  • Na tylnym kole – fotelik za siedzeniem rowerzysty doskonale amortyzuje wstrząsy, więc jest dobrym rozwiązaniem na nierówne drogi. Aby dziecko nie włożyło stopy między szprychy, kup model wyposażony w siatki zabezpieczające lub paski na nóżki.
  • W przyczepce – małemu pasażerowi jest w niej wygodnie, więcej widzi niż w foteliku, nie zmoknie, a boczne szyby chronią go przed piaskiem. Przyczepka nie obciąża też tylnego koła roweru rodzica, a skutki ewentualnych wywrotek są mniej poważne. Rower z przyczepką jednak wolniej przyspiesza i mniej skutecznie hamuje, szczególnie uważać trzeba na zakrętach. Nisko jadąca przyczepka jest mało widoczna dla innych użytkowników drogi, więc warto zaopatrzyć ją w mocowaną na pionowym wsporniku chorągiewkę albo proporczyk o wysokości ok. 1,5 metra.
  • Na małym rowerku – próbują na nim jeździć już trzy-, czterolatki (na rowerku biegowym, czyli bez pedałów, nawet młodsze dzieci).  Od początku przypominaj maluchowi, że dzieci nie jeżdżą po ulicy, że na rowerku nie wolno zbliżać się do jezdni, ścigać się z samochodami i mknąć po parkingu. Razem z rowerem kup dziecku kask rowerowy – i nie pozwalaj mu jeździć bez niego.

ZOBACZ TEŻ: Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na rowerze?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?