Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Apel mamy: "Zrobiłam tę jedną rzecz i stałam się lepszą matką"

| aktualizacja: 30.11.2016 | 1

Powinna to zrobić każda mama. To jedyny sposób, żeby wychować szczęśliwe dziecko.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Dzięki tej jednej rzeczy staniesz się lepszym rodzicem
fot. Fotolia

Bycie mamą nie jest łatwe

"Bycie rodzicem jest trudne. Nieważne, jak będziesz przygotowana, ile przeczytasz książek, ile razy doświadczysz porodu i tego wszystkiego. To trudniejsze, niż możesz sobie wyobrazić. Wszyscy chcemy być lepszymi rodzicami, ale jesteśmy przy tym dla siebie bardzo surowi. Co więcej, mamy wobec siebie chore, niemożliwe do zrealizowania wymagania. Karcimy się, kiedy nam się nie uda. Dlatego też chcę podzielić się z wami sekretem. Jest jedna, mała rzecz, którą zrobiłam dla siebie, żeby być lepszym rodzicem. Wy też powinnyście to zrobić... Wybaczyłam sobie" – napisała Steph Montgomery, mama 4 dzieci.

Żadna mama nie jest idealna

Steph wymienia wszystkie rzeczy, przez które czuła się złą, bezwartościową matką. Miała problemy z laktacją i nie mogła karmić piersią. Gdy jej małżeństwo się rozpadło, poczuła, że zawiodła swoje dzieci. Gdy była w drugiej ciąży, kilka tygodni przed porodem lekarze zadecydowali o konieczności przeprowadzenia cesarskiego cięcia. Poczuła, że jest złą matką dla swojego dziecka, jeszcze zanim się urodziło. Gdy związała się z mężczyzną z dziećmi i została macochą, poczucie winy wzrosło.

Doświadczenia, które opisuje Steph, dotyczą wielu mam. Z pewnością wśród was są mamy, które czują się gorsze, bo miały cesarkę lub nie mogły karmić piersią. Są też takie, które zaprowadziły do przedszkola zakatarzone dziecko albo zaszczepiły malca, a teraz mają wątpliwości, czy to była słuszna decyzja. Posłuchajcie rady Steph. To najlepsze, co można zrobić, żeby stać się lepszym rodzicem. Wybaczcie sobie. Tylko wtedy dacie swoim dzieciom 101% siebie i swojej miłości.

Posłuchacie tej rady?

Czytaj także: Ty tez czasem jesteś najgorszym rodzicem świata

źródło: romper.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Kawka Bdg
Kawka Bdg | 2016-12-02 06:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kiedy zaszlam w ciążę jasne dla mnie było to ,że po urodzeniu dziecka będę je karmiła piersią . Jednak brak wiedzy jak przystawiać dziecko doprowadziło do naderwania sutek a co za tym idzie podczas karmienia ból był nie do zniesienia ,pojawił się obrzęk .Po Cesarskim Cięciu problem miałam ze swobodnym poruszaniem aby laktatorem ściągnąć nadmiar mleka .Ja płakałam ,że dziecko płacze z głodu .Położne miałam wrażenie ,że przychodzą do pracy ,,odpękać swoje,, ważniejsze było dla nich szydełkowanie i krzyżówki ,zero pomocy ! Z płaczem na ustach poprosiłam o mleko dla dziecka i z łaską je otrzymałam , ale przy wyjściu zrobiono ze mnie zla matkę ,ponieważ nie dali wypisu zanim nie porozmawiałam z psychologiem na temat przyczyn swojego wyboru.Musialam kłamać aby móc z dzieckiem wyjść do domu.!Naciskali na karmienie piersią ! Po tym jak nie otrzymałam od nich pomocy . Teraz już wiem ,że kolejne dziecko będę również karmiła ,,butelka ,,bo nie dopuszczam myśli abym miała przechodzić to wszystko jeszcze raz !

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?