Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak chodzić po śliskim? To was uratuje! (infografika)

| aktualizacja: 23.01.2017 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
jak-chodzic-po-sliskim
fot. infografika Babyonline.pl
Jak chodzić po śliskim, żeby uniknąć upadku? Jest pewna technika dreptania, która wam to zapewni. Zobaczcie koniecznie! Dla własnego zdrowia i zdrowia waszych dzieci.
Jak chodzić po śliskim, żeby się nie przewrócić? Okazuje się, że nie wystarczy iść ostrożnie i powoli. Gdy idziemy normalnie, ciężar naszego ciała rozkłada się na dwie nogi, a to zwiększa ryzyko utraty równowagi i upadku. Kiedy idziemy po śliskiej nawierzchni musimy górną część ciała wysunąć lekko do przodu tak, by środek ciężkości został przeniesiony na palce stóp. Przypomina to nieco… chód pingwina! Jeśli więc chcesz, by twoja pupa nie wylądowała efektownie na chodniku, musisz po prostu chodzić jak pingwin.

Odpowiedź na pytanie jak chodzić po śliskim chodniku jest zabawna. Niestety upadek na śliskiej nawierzchni już mniej. Grozi bowiem utratą zdrowia, a czasem nawet i życia. Można złamać rękę, nogę, a w przypadku dzieci, czy osób starszych może dojść do komplikacji.

Co jeszcze może cię uchronić przed poślizgnięciem?

  • Załóż buty z nieślizgającymi się podeszwami lub specjalne nakładki antypoślizgowe, tzw. raczki (ok. 60-90 zł).
  • Nie biegaj, nie skacz, unikaj dźwigania czyli ograniczaj gwałtowne ruchy na śliskiej nawierzchni.
  • Ograniczaj do minimum spacery po oblodzonych ścieżkach i drogach, jeśli to możliwe wybieraj te odpowiednio zabezpieczone.
Sprawdź też: Źródło: forbes.com, lifehacker.com
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?