Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak choroby zakaźne zmieniają nasz wygląd? [FILM]

| aktualizacja: 16.02.2017 | 1

Zastanawiasz się czy zaszczepić swoje dziecko? Obejrzyj ten film (uwaga, jest drastyczny!)

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Żółta skóra, pęcherze, wrzody, strupy, sińce pod oczami - tak choroby zakaźne zmieniają wygląd człowieka. A to dopiero początek problemów…

Choroby zakaźne zmieniają nie do poznania

Dzięki talentom charakteryzatorów możemy zobaczyć na filmie skutki (te najmniej groźne, bo dotyczące jedynie zmian w wyglądzie) chorób, przed którymi chronią nas dziś szczepienia Na filmie przedstawiono także skutki zarażenia ospą prawdziwą (zwaną czarną) oraz dżumą, które na szczęście już nam nie zagrażają. "Sto lat temu taki film nikogo by nie zainteresował.  Większość z tych chorób była na tyle powszechna, że ich objawy były dobrze znane"  – pisze na portalu Crazy Nauka Aleksandra Stanisławska. I dodaje, że  mamy ogromne szczęście, bo szczepienia i antybiotyki sprawiły, że takie widoki nie są już dla nas codziennością. 
Miejmy nadzieję, że nigdy nie będą.

Zobacz także: Gruźlica w Polsce nadal groźna


Choroby zakaźne są śmiertelnie groźne

Straszliwie zmieniony wygląd to oczywiście nie wszystko.  Przedstawione na filmie choroby powodują też ból i prowadzą do groźnych powikłań.
Na przykład półpasiec może prowadzić do zbliznowacenia rogówki oka i porażenia jego nerwów, częściowej utraty słuchu i  porażenia nerwu twarzowego, błonica do uszkodzenia mięśnia sercowego i nerwów, wirusowe zapalenie typu B m.in. do do marskości wątroby i raka.
No i zabijają. Na przykład błonica jeszcze w latach 20 ubiegłego wieku była jedną z najczęstszych przyczyn zgonów wśród maluszków.  Na szczęście już nie jest - dzięki szczepieniom. 

Sprawdź kalendarz szczepień na rok 2017 
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?