Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak często trzeba kąpać dziecko? Naprawdę codziennie?

| aktualizacja: 30.01.2017 | 0

Czy dzieci naprawdę muszą kąpać się codziennie? Spójrz, co na to specjaliści!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
jak często kąpać dziecko
fot. Fotolia
Czy dzieci trzeba kąpać codziennie? Tak się utarło, a kiedy z jakiegoś powodu nie uda nam się wykąpać dziecka, odczuwamy wyrzuty sumienia. Może niepotrzebnie mamy poczucie winy, bo specjaliści są zdania, że małe dzieci wcale nie potrzebują codziennej kąpieli! Skoro tak, jak często trzeba kąpać dziecko?

Jak często trzeba kąpać dziecko?

Niemowlę możesz kąpać codziennie, zwłaszcza, że na jego skórze często zbierają się resztki mleka, a skóra na pupie ma ciągły kontakt z moczem i kałem, co sprzyja odparzeniom. Jeśli jednak twoje dziecko nie lubi kąpieli, możesz je po prostu przemywać w miejscach najbardziej narażonych na odparzenia i gromadzenie się brudu, a kąpać np. co 2-3 dzień.

Ogólna zasada jest taka, że kąpiemy dziecko, kiedy jest brudne. Latem na pewno codziennie, bo dużo czasu spędza na dworze i bardziej się brudzi, zimą niekoniecznie każdego dnia. Zdaniem Stowarzyszenia Amerykańskich Dermatologów, dzieciom w wieku 6-11 lat wystarczy kąpiel 1-2 razy w tygodniu. W pozostałe dni wystarczy mycie rąk i tych części ciała, które się brudzą. Dermatolodzy są zdania, że częsta kąpiel zmywa warstwę ochronną ze skóry dziecka, co może prowadzić do problemów skórnych.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?