Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy można karmić piersią zbyt długo? – ta mama ma własne zdanie!

| aktualizacja: 10.11.2016 | 9

Karmienie piersią niewątpliwie jest wspaniałym darem dla dziecka, o ile mama ma taką możliwość. Kiedy jednak warto przestać???

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. youtube
Czasami przecieramy oczy ze zdumienia i zastanawiamy się, na ile pomysły rodziców pokrywają się z tym, co rekomendują lekarze. O ile wszyscy niewątpliwie są za jak najdłuższym karmieniem piersią, to jednak są pewne granice.

Sophie Emma Rose, mieszkająca w Wielkiej Brytanii mama 4-latka, postanowiła podzielić się ze światem swoją misją. Jej pomysł na wychowanie i karmienie dziecka wzbudza jednak sporo wątpliwości.

Kobiety powinny karmić swoje dzieci, aż te skończą co najmniej 8 lat. Tak samo, jak ważna jest wartość odżywcza mleka matki, tak samo powinnaś pozwolić dziecku zrozumieć, że jesteś tutaj dla niego. Chodzi o komfort i związek emocjonalny. [...] Rodzicielstwo to traktowanie dziecka z godnością i szacunkiem i spełnianie w pełni jego potrzeb emocjonalnych. Praktyki takie jak dzielenie łóżka i karmienie piersią sprawiają, że dziecko czuje bliskość i uspokaja się."

Owszem, w tym co mówi Sophie jest wiele prawdy. Bliskość z dzieckiem jest naprawdę ważna, ale można ją stworzyć i umocnić w inny sposób, nie tylko poprzez karmienie piersią i spanie w jednym łóżku.

4-latek na filmie bez skrępowania odsłania pierś mamy. Trudno ocenić, na ile traktuje to jako źródło pokarmu, na ile jest to dla niego sposób na spędzanie czasu z mamą. Chłopiec nie chodzi do przedszkola, gdyż mama postanowiła zająć się jego edukacją. Ona również wprowadziła w jego jadłospis dietę wegańską.„Podczas gdy większość moich znajomych uważa, że to normalne karmić piersią starsze dzieci, inni ludzie myślą o tym, jak o szaleństwie, ekshibicjonizmie, porno, szokowaniu i czymś śmiesznym. [...] Myślę, że praca, którą wykonuję, podbuduje inne matki, które chcą karmić piersią starsze dzieci lub niemowlęta. Czuję, że pokazanie siebie na YouTube, kiedy bez wstydu karmię piersią wysyła komunikat, że to jest zupełnie w porządku”. – tłumaczy Sophie Emma Rose.

A co Wy uważacie na ten temat? Jaki wiek jest dobry na zakończenie karmienia?

Czytaj także:
Kiedy przestać karmić piersią?

źródło: youtube
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

Scady
Scady | 2016-11-24 16:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wszystko jest ok - karmienie 4, 5 i 6-latka, a jeśli kobieta chce przestać to przerwanie karmienia w wieku kilku miesięcy. To ten ekshibicjonizm jest niepotrzebny. Kobiety, które umieszczają takie rzeczy w internecie, nie biorą pod uwagę, że dziecko w końcu pójdzie do szkoły czy do ludzi w inny sposób, a w internecie nic nie ginie.

Odpowiedz

Pani
Pani | 2016-11-11 21:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Obrzydliwe

Odpowiedz

asa
asa | 2016-11-11 20:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zboczona baba

Odpowiedz

Flora
Flora | 2016-11-10 20:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Uwazam ze jest to oblesne i przykre a nawet zboczone.Mysle ze ta kobieta ma z tego przyjemnosc.Dla dziecka jest to normalne.Ale ten widok jest jak pedofilia wrecz.Ochyda.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Lili
Lili | Flora | 2016-11-11 00:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie rozumiem co w tym oblesnego?Mam syna którego karmię 15 miesięcy i zachowuje się podobnie i co w związku z tym ?Jestem zboczona ?Niestety tak nas stworzyła natura i skoro mleko się produkuje to jest to naturalny proces to co w tym złego ?"Cycki "stworzone są do karmienia ssaków a nie potrzeb męża!!!Więc nie rozumiem jak można nazwać taki widok pedofilią?!Współczuję ograniczenia umysłowego!!!

Odpowiedz

Matka karmiąca
Matka karmiąca | Lili | 2016-11-11 09:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czy ty rozumiesz co Flora napisała?chyba nie kobieto ten 4 leti chłopiec bawi się piersiami kobiety w sposób nie dopuszczalny i niemly ja też mam ,15 mięs dziecko i kocham je nad życie ale to co robi ta kobieta to krzywdzące dla tego chłopca popieram opinie Flory jest to dle mnie tylko i wyłącznie przyjemność dla tej zboczone kobiety ten chłopiec nie traktuje tego jak chwili kiedy je posiłek jeśli ty tak samo wywalasz cycki na placu przed domem i odstawiasz przy karmieniu taki cyrk to wyrazy współczucia dla twojej rodziny i najważniejsze nie porównuj 15 m dziecka do 4latka bo chyba nie wiele rozumiesz!!!!!

Odpowiedz

Żaba
Żaba | Matka karmiąca | 2016-11-11 12:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sama jestem mamą roczniaka i karmię ale nie wyobrażam sobie czegoś takiego! Zdecydowanie zgadzam się z opinią Flory i Matki karmiącej. Ohydztwo!

Odpowiedz

kasia
kasia | 2016-11-10 13:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Boże ......ze skrajności w skrajność

Odpowiedz

Cycdo18
Cycdo18 | 2016-11-09 20:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Porażka.
Mam widok z dzieciństwa przed oczami ..A mianowicie komunia kuzynki a po mszy dziewczynka mówi mamie ze głodna jest .
I pamiętam cioci chcą rozwijanego niczym węża strażackiego i moja kuzynke nie wiele mniejsza od matki jak doi cyca (dokładnie 9 lat )
Oblecha
A jakoś nie związane są emocjonalnie Bo nawet na swój ślub mamy nie zaprosila

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?