Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak dziecko układa się przed porodem - 5 pozycji

aktualizacja: 11.12.2013 | 0

Czasem dziecko szykuje się do narodzin w innej pozycji niż główką w dół. Co można wtedy zrobić? Czy zawsze konieczne jest cesarskie cięcie?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(13)

Ułożenie dziecka przed porodem
Zazwyczaj już około 32. tygodnia ciąży dziecko przyjmuje w macicy tzw. pozycję wyjściową. W takiej będzie najprawdopodobniej przychodziło na świat. Najlepsze jest położenie podłużne główkowe. W ten sposób ustawia się do porodu około 95 proc. maluszków. Zdarzają się jednak przypadki, że dziecko jest ułożone inaczej. Najczęściej „winne” temu są mięśniaki i zrosty macicy, wady w jej budowie, a także przodujące łożysko lub niektóre choroby płodu. Chociaż, oczywiście, może się i tak zdarzyć, że niestandardowe położenie przyjmie nawet wyjątkowo zdrowe dziecko u najzdrowszej mamy!

Ciąża bliźniacza
Sposób przyjścia na świat bliźniąt zależy od bardzo wielu czynników. Decyzję zawsze podejmuje lekarz.

Dzieci ułożone są główkami do dołu. Jeśli ciąża jest donoszona, dzieci ważą i mierzą niezbyt dużo, a akcja porodowa postępuje prawidłowo, możliwy jest poród naturalny.

Dzieci ułożone są główkami po przeciwnych stronach. Poród siłami natury jest możliwy, gdy mama rodzi po raz kolejny i jeżeli pierwszy płód jest w położeniu główkowym.

Inne ułożenia bliźniąt. W innych wypadkach ciążę kończy się cięciem cesarskim. Poród naturalny niesie bowiem niebezpieczeństwo powikłań i urazów, szczególnie u dziecka, które przychodzi na świat jako drugie.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?