Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Testy ciążowe sprzed wieków - szokujące metody potwierdzania ciąży

| aktualizacja: 17.12.2013 | 1

Myślisz, że zanim wynaleziono współczesne testy ciążowe, kobiety cierpliwie czekały na miesiączkę (lub jej brak)? Nic z tych rzeczy! Oto zaskakujące stare sposoby na potwierdzenie bądź wykluczenie ciąży.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(9)

Testy ciążowe w starożytności

Już w starożytności istniały sposoby, by dowiedzieć się, czy kobieta spodziewa się dziecka. Zanim potencjalna przyszła mama zaczęła odczuwać i dostrzegać pierwsze objawy ciąży, siusiała na nasiona - pszenicy bądź jęczmienia. Jeśli któreś z nasion wykiełkowało, ciąża była (prawie) pewna.

Na tej podstawie próbowano nawet przewidzieć płeć dziecka - jeśli kiełki były duże, kobieta miała urodzić dziewczynkę, jeśli ledwie widoczne - chłopca.

Co ciekawe, ta metoda nie była wcale całkiem niedorzeczna. Udowodniono bowiem, że podwyższony poziom estrogenów w moczu ciężarnej mógł rzeczywiście sprawiać, że nasiona kiełkowały.

Zobacz też: Kiedy wykonać test ciążowy

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Koko
Koko | 2017-05-11 23:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bzdura. Kobiety oddawały mocz na nasiona a obok stawiano te same nasiona i podlewania wodą. Mocz ciężarnej przyspieszał wzrost dlatego nawet mówiono że jęczmień dla niej zazieleniał.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?