Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak mieć grzeczne i mądre dziecko? Naukowcy znaleźli sposób!

| aktualizacja: 27.06.2016 | 12

Te dzieci nie sprawiają problemów wychowawczych i lepiej się rozwijają!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
niemowlę, płacz, emocje
Mleko matki wpływa na zachowanie i rozwój dziecka – tak wykazały 2 międzynarodowe badania opublikowane przez pisma "PLOS Medicine" i "The Lancet Global Health".
Niemowlęta karmione przez pierwsze roku życia wyłącznie piersią sprawiają mniej problemów wychowawczych w przyszłości zaś uczniowie, którzy w dzieciństwie zachęcani byli przez rodziców do zabaw edukacyjnych, lepiej radzą sobie w szkole

- Co trzecie dziecko z krajów rozwijających się nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału. Te badania pokazują, że rodzice mogą zwiększyć szanse swoich dzieci na lepszy rozwój poznawczy i społeczny poprzez karmienie piersią oraz zabawy edukacyjne - komentuje dr Peter A. Singer z kanadyjskiej organizacji Grand Challenges Canada, która ufundowała oba badania.

Karmienie piersią a problemy wychowawcze

Z badań tych wynika, że dzieci karmione wyłącznie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia (900 z 1500 badanych dzieci) o 56% rzadziej sprawiały kłopoty wychowawcze w wieku 7-11 lat w porównaniu z dziećmi karmionymi piersią przez okres krótszy niż miesiąc.

Równoległe prowadzone badanie (wśród dzieci z ubogich rodzin z Pakistanu) wykazało, że zaangażowanie rodziców i opiekunów w edukacyjną i kreatywną zabawę z dziećmi wpływa na ich iloraz inteligencji, poprawia pamięci czy rozwój zachowań prospołecznych.
Rodzice biorący udział w badaniu zostali poinstruowani, w jaki sposób skutecznie komunikować się z dziećmi do 2. roku życia podczas zabawy, by najlepiej stymulować ich rozwój emocjonalny, zdolności poznawcze, językowe i funkcje motoryczne.
Po 2 latach porównano umiejętności dzieci, których rozwój był wspomagany podczas zabaw edukacyjnych z ich rówieśnikami, którzy nie uczestniczyli w badaniu. Wyniki wykazały, że dzieci biorące udział w edukacyjnym programie miały: 
  • wyższy iloraz inteligencji, 
  • lepiej rozwinięte funkcje wykonawcze (obejmujące m.in. planowanie i rozwiązywanie problemów  czy pamięć roboczą),
  • wykazywały więcej zachowań prospołecznych.
Ile czasu w ciągu dnia poświęcasz na zabawę z dziećmi? Napisz w komentarzu.

Zobacz też:
Jak wspierać inteligencję dziecka? – 7 sprawdzonych rad
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (12)
avatar

magdam96
magdam96 | 2017-09-04 21:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

nie zgadzam się z tym to wszystko zależy od rodziców jak wychowują

Odpowiedz

Kasia
Kasia | 2017-08-25 15:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale bzdury!

Odpowiedz

Hania
Hania | 2017-08-24 17:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja nie byłam w ogóle karmiona piersią. Byłam spokojnym dzieckiem i nie sprawiałam żadnych kłopotów. To chyba coś nie tak. Moi synowie byli karmieni ponad rok i maja ADHD. To jak to jest z tymi wynikami?

Odpowiedz

Asia
Asia | 2017-08-23 21:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kolejna bzdura. Moje dziecko karmione piersią ponad rok ma ADHD.

Odpowiedz

Ono
Ono | 2017-07-10 02:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wcale się nie zgadzam znam osobę z 5 dzieci, gdzie wszystkie karmione piersią i żadne z nich nie jest grzeczne i każde ma problem zdac z klasy do klasy i dodam, ze to nie patologia. Znam również z 2 dzieci karmionych sztucznie i sa to grzeczne dzieci i bardzo mądre!

Odpowiedz

Mk
Mk | 2017-07-08 22:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zabawy stymulujące spoko, ale z tego artykułu wynika, że dzieci karmione piersią krócej niż pół roku, są zgody skazane na głupotę, a czasami to nie jest wina matki, że szybko traci pokarm lub jest on zbyt "słaby" i trzeba dziecko odstawić od mleka matki już po np 2 miesiącach....

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Luiza
Luiza | Mk | 2017-07-09 20:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie ma czegoś takiego jak "słaby pokarm". I pokarmu sie nie "traci" od tak. Trzeba zasięgnąć trochę wiedzy, a nie szerzyć mity.

Odpowiedz

Al mucha
Al mucha | Mk | 2017-08-24 16:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie ma czegos takiego jak slaby pokarm. Mleko sie samo zawsze dostosowuje do potrzeb dziecka. Odsylam na hafija.pl lub fpkp.pl

Odpowiedz

iw
iw | 2017-07-08 22:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Łatwiej byłoby mi policzyć ile czasu poświęcam sobie, a nie dziecku. Właściwie to cały dzień poświęcam dziecku.

Odpowiedz

Aga
Aga | 2016-06-28 11:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie potrafię podać ile minut czy godzin ale codziennie bawić się z naszym.fzieckiem nawet pijąc poranna kawę nasza córka siedzi obok i kolorujemy układamy układanki czy gramy w karty zgadywanki często też bawimy się z nią na dworze itp czyli poświęcamy jej bardzo dużo czasu

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Mama
Mama | Aga | 2017-08-23 21:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja naj starszego syna karmiłam tylko 3 miesiące dziś ma 18 lat i zawrze był bardzo grzecznym chłopcem nie wieże to jak się karmie piersią matki ze dziecko będzie grzeczne

Odpowiedz

pat
pat | 2016-06-27 22:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Psycholodzy biją na alarm, że dzieci są przestymulowane i zbyt wcześnie wpychane w trybiki wyścigu szczurów, a tutaj czytam o zabawach edukacyjnych i niewykorzystywaniu przez nie potencjału.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?