Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak można odebrać matce 3- dniowego noworodka?

| aktualizacja: 18.08.2016 | 3

Kobieta po porodzie usłyszała, że dziecko nie może pozostać pod jej opieką, gdyż nie jest go w stanie wykarmić...

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
odebrano Polce dziecko w Niemczech
fot. Fotolia
Polka mieszkająca w Niemczech błaga polskie ministerstwo sprawiedliwości o pomoc w odzyskaniu dziecka. Nie widziała swojego maleństwa od 2,5 tygodnia.

Jak doszło do tej dramatycznej sytuacji?


Kobieta oraz jej partner relacjonują całe zdarzenie. Do szpitala 3 dni po porodzie przybyli przedstawiciele niemieckiego urzędu ds. dzieci i młodzieży, Jugendamt. Poinformowali kobietę, że ze względu na to, że nie jest w stanie wykarmić dziecka, a ponad to,  iż nie jest w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków mieszkaniowych, muszą odebrać jej dziecko.  

Kobieta odpiera zarzuty. Mieszkanie, w którym zamieszkuje wraz z partnerem zostało właśnie świeżo wyremontowane i przygotowane na przyjazd dziecka. Wtedy przedstawiciele Jugendamtu zarzucili kobiecie, że nie pojawiła się na jednej z obowiązkowych wizyt kontrolnych u lekarza w czasie ciąży.

Wizyty kontrolne w ciąży - film

Sprawa wydawała się prawie rozwiązana, gdy niemieccy urzędnicy zaproponowali kobiecie oddanie dziecka, gdy ta będzie miała zapewnioną pomoc położnej. Kobieta wraz z partnerem uzyskała zapewnienie o takiej pomocy przy dziecku po powrocie do domu, jednak pracownicy urzędu ds. dzieci i młodzieży, wstrzymali swoją decyzję i dziecko nadal pozostało pod ich opieką. 

Polka otrzymała wkrótce informację, że dziecku nadano obywatelstwo niemieckie i wtedy postanowiła zwrócić się o pomoc do polskiego ministerstwa sprawiedliwości. 

Kto ma rację w tym sporze?

Trudno ocenić kto w tym sporze ma rację i jakie dokładnie motywy stoją za działaniem niemieckich urzędników. Być może miały miejsce zdarzenia i sytuacje, o których kobieta nie poinformowała mediów, a które wymagały uwagi ze strony osób zajmujących się ochroną dzieci. 

Nie zmienia to jednak faktu, że dziecko odebrano kobiecie 3 dni po porodzie, co jest już samo w sobie niewybaczalne. Bez względu na warunki mieszkaniowe, czy inne procedury, nie powinno się matce odbierać noworodka, jeżeli nie było żadnych przesłanek, że kobieta mogłaby w jakikolwiek sposób narazić jego zdrowie i  życie na niebezpieczeństwo. 

Ogromnie współczujemy kobiecie, która musi walczyć o własne dziecko w obcym kraju, pozbawiona jakiejkolwiek pomocy.  Jeżeli kobieta mówi prawdę i nie ma przesłanek pozwalających odebrać jej dziecko, trzymamy kciuki, by maleństwo jak najszybciej powróciło do mamy.

Ta matka nie wiedziała,  że w restauracji jest kamera. Jej zachowanie  nas przeraziło!
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Trudno zrozumieć
Trudno zrozumieć | 2016-08-26 09:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To jest straszne! Jak można odbierać rodzicom dzieci tylko i wyłącznie dla pozyskiwania przez Jugendamt pieniędzy?! Polecam film dokumentalny ("Ucieczka z piekła") o tym właśnie, jak urzędnicy specjalnie wymyślają powody do odbierania dzieci, żeby na cudzym nieszczęściu pozyskiwać niewyobrażalne kwoty pieniędzy. Niestety Niemiecki rząd przymyka na to oczy i nic z tym nie robi, bo tak jest im wygodniej. Niby taki rozwinięty kraj a działania godne nazwania ich zwykłą mafią.

Odpowiedz

Ania
Ania | 2016-08-20 11:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem mama blizniakow i mialam pomoc przez pierewsze 3 mce. Teraz tez moja mama bardzo duzo mi pomaga ale bywa ze kilka dni z rzedu jestem z nimi sama. Maz ma wolne max 2 dni w tyg. Ten wpis wg mnie jest przesadzony... dzieci maja prawie 11 mcy i dopiero przeszedl im refluks. Wszystko lacznie ze mna bylo w wymiocinach, o minimalnej liczbie godzin na sen nie wspomne. I kiedy mowie ze jest codownie mowie prawde. Nigdy nie plakalam "przez dzieci". Lzy mi lecialy jak synek krzyczal i plakal przy zabkowaniu. Jest cięzko ale kocham byc mama i kocham kazdy chwile spedzona z dziecmi!

Odpowiedz

Goya
Goya | 2016-08-19 14:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak to jest za granicą lepiej być w Polsce niż tam.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?