Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak myć uszy niemowlaka

| aktualizacja: 14.09.2011 | 1

Czym i jak czyścić uszy małego dziecka? Czy można używać patyczków higienicznych? Zobacz instrukcję mycia uszu niemowlęcia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Woskowina, która tak niepokoi (albo po prostu drażni) rodziców, ma swoje zadanie: chroni delikatny przewód słuchowy przed uszkodzeniem. Kiedy zaś jest jej za dużo – wypływa na zewnątrz. Tę widoczną część woskowiny możesz usunąć zwykłym wacikiem (takim, jakim zmywasz makijaż) albo opuszkiem palca. Patyczki higieniczne? Nie używaj ich w żadnym wypadku. Choć wydaje się, że skutecznie usuwają nadmiar woskowiny, mogą ją wepchnąć głęboko do wewnątrz. Łatwo też nimi zranić uszko, co może grozić stanem zapalnym. Jeśli woskowina sama nie wypływa albo jest jej bardzo dużo, a ty masz wrażenie, że maluch gorzej słyszy lub boli go uszko, poradź się pediatry. Być może skieruje dziecko do laryngologa albo doradzi, aby rozpuścić woskowinę za pomocą specjalnego preparatu – to ułatwi jej samoistne wypłynięcie. Uwaga! Nigdy nie stosuj tego typu preparatów na własną rękę.

Konsultacja: Małgorzata Gierada-Radoń, położna, prowadzi własną szkołę rodzenia i poradnię laktacyjną w Warszawie.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Mama
Mama | 2016-11-16 12:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja mojemu dziabdziaczkowi jak był mniejszy czyściłam uszka wacikiem nasączonym voskolixem i wszystko było czyściutkie i świeżutkie :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?