Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak nauczyć dziecko myć zęby poprzez zabawę?

| aktualizacja: 16.02.2017 | 0

Nie wiesz jak nauczyć dziecko myć zęby? Jak oswoić malucha z zasadami mycia zębów i sprawić, by kojarzyło mu się ze świetną zabawą? Mamy na to sposób! To bardzo proste i nie potrzebujesz do tego żadnych skomplikowanych akcesoriów. Świetna zabawa gwarantowana! Obejrzyj film.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Czy twoje dziecko niechętnie myje zęby? Po tej zabawie będzie z zachwytem poddawać się takim zabiegom higienicznym. Wiadomo, że o ząbki trzeba dbać, żeby były białe i zdrowe. Jak się bawić z dzieckiem, by oswoić ten temat? To bardzo łatwe - wystarczy, że przygotujesz:
  • kartkę, na której będą narysowane zęby (można wydrukować z internetu lub samemu narysować),
  • koszulkę na dokumenty lub kawałek sztywnej folii, plastiku,
  • pisak, który można łatwo zmazać (większość można zmazać z folii, pisaki przeznaczone dla dzieci są zazwyczaj łatwo zmywalne) lub tzw. marker do tablic suchościeralny,
  • starą, nie używaną już szczoteczkę do zębów.
Kartkę ze schematem zębów wkładamy do koszulki. Na zębach rysujemy śmieszne stworki-potworki-bakterie. Prosimy dziecko, by oczyściło zęby ze stworków-potworków szczoteczką. Następnie znowu bakterie się pojawiają. Tłumaczymy, że bakterie lubią siedzieć na ząbkach, dlatego tak ważne jest codzienne i dokładne ich czyszczenie.

Źródło: TheDadLab

Przeczytaj także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?