Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak podnosić i nosić niemowlaka - 5 rad dla taty

| aktualizacja: 27.05.2014 | 0

Noszenie dziecka to idealne zadanie dla taty. W dużych rękach ojca - dziecko czuje się bezpieczniej i mniej płacze! Zobacz, jak brać dziecko na ręce i jak je nosić. Radzi położna, prowadząca szkołę rodzenia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Większe dłonie, szeroka klatka piersiowa i mocniejsze mięśnie pleców - od razu widać, że to tata, a nie mama, jest lepiej przygotowany do noszenia dziecka. Do noszenia, bujania, uspokojania. W dodatku w rękach taty - dużych i wygodnych - większość dzieci czuje się lepiej i bezpieczniej, niż na rękach mamy.

Jak wziąć niemowlę na ręce? W jakich pozycjach nosić i jak prawidłowo odkładać? Oto wskazówki. Rad udziela Małgorzata Gierada-Radoń, położna, prowadząca własną szkołę rodzenia w szpitalu Św. Zofii w Warszawie.
 

Wsuń obie dłonie pod główkę

Podchodząc do dziecka opanuj nerwy, bo ono czuje napięcie - wtedy właśnie płacze. Nie denerwuj się, jeśli będziesz postępować zgodznie z naszymi radami, nie zrobisz dziecku krzywdy.
Na początku, biorąc dziecko na ręce, przede wszystkim podtrzymuj jego główkę. Aż do czwartego miesiąca życia dziecka, mięśnie karku są za słabe aby utrzymać głowę. Jeśli nie będziesz jej podtrzymywał, może odchylić się za bardzo do tyłu.
Zanim podniesiesz dziecko, nachyl się nad nim, zagugaj do niego, spójrz mu w oczy. Podnoś delikatnie, aby nagła zmiana położenia ciała nie przestraszyła dziecka.

O tym, że noszenie na rękach nie rozpuści dziecka (a może pomóc przy różnych kłopotach) przeczytaj: Noś dziecko na rękach - dużo i często!

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?