Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak obrócić niemowlę z plecków na brzuch

| aktualizacja: 09.08.2010 | 2

Dziecko powinno przyjmować pozycję na brzuchu, bo w ten sposób ćwiczy mięśnie grzbietu. Zobacz, jak pomóc niemowlęciu się obrócić.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)

Podłóż jedną rękę pod główkę malca, tak by jego plecki leżały na twoim przedramieniu
Drugą rękę połóż na klatce piersiowej. Przez cały czas uśmiechaj się do brzdąca, mów spokojnie, np. o tym, co właśnie robisz. Dzięki temu przygotujesz go do nagłej przewrotki („O, przed chwilą był sufit, a teraz jest podłoga”), będzie czuł się bezpiecznie.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

ja
ja | 2014-05-03 16:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ariane, racja! nie przewracamy całego dziecka od razu, tylko delikatnie obracamy miednicę. przekręcając dziecko tak jak w artykule, dziecko jakby w powietrzu robi obrót, to może być dla niego nieprzyjemne, gdy zmienia pole widzenia bez kontaktu z podłożem.

Odpowiedz

ariane
ariane | 2011-11-03 22:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

może by się jakiś fizjoterapeuta NDT wypowiedział? o ile wiem optymalnie jest obracanie zaczynać od podwinięcia miednicy - manewrując miednicą tułów trzeba ruszyć jedynie minimalnie, lekko pomóc dziecku - a nie przetaczać trzymając za tułów. z obrotu zaczętego z bioder dziecko samo się obróci i to w najlepszy dla niego sposób. podstawa prawidłowej pielęgnacji to zawinięta miednica!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?