Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak pokazać dziecku otaczający je świat? Zbudujcie go razem z klocków!

| aktualizacja: 17.09.2014 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
fot. Materiały prasowe
Zabawa jest naturalnym etapem w rozwoju dziecka. Już od pierwszych dni życia, chwytając różne przedmioty, odkrywa ono otaczający je świat. Każda zabawka jest dla malucha czymś nowym, co chce poznać i czym chce się bawić. Ćwiczy przy tym koordynację ruchową i koncentrację. Dlatego dobrze dobrane zabawki pozytywnie wpływają na intelektualny i fizyczny rozwój dzieci.

Zdrowy rozwój małego dziecka zależy od stopnia opanowania przez niego sprawności ruchowej. Motoryka duża, czyli ruchy całego ciała, może być stymulowana poprzez różne ćwiczenia fizyczne w domu, ale największy wpływ mają gry na świeżym powietrzu, na placach zabaw i w parkach. Rozwój motoryki małej, czyli czynności związanych z ruchem rąk, zależy od wykorzystywania w zabawie różnorodnych przedmiotów np. małych piłeczek lub klocków. Jedno z ćwiczeń polega na chwytaniu przez dziecko klocków i próbach łączenia poszczególnych elementów w większe konstrukcje. Razem możecie zbudować wysoką wieżę lub długiego węża. Ćwiczenie warto powtarzać z dzieckiem wielokrotnie, by doskonaliło swe umiejętności.

Dzieci uwielbiają wprowadzać w życie swoje pomysły, a wszechstronna zabawa rozwija w nich kreatywność, samodzielność i poczucie wartości. Dlatego ważny jest dobór odpowiednich zabawek, które nie tylko dodadzą radości, ale będą też stymulować ich rozwój. Z klockami LEGO® DUPLO® rodzice mogą mieć pewność, że już ich 1,5-roczne pociechy w fascynujący sposób będą poznawały otaczający je świat.
Po powrocie ze spaceru Anna i jej synek (22 miesiące) bawią się przez chwilę.
Piotruś rysuje na papierze kolorowymi kredkami.Następnie Piotruś przynosi swego ulubionego misia z serii LEGO DUPLO, a mama rozmawia z nim o tym, gdzie miś ma oczy, uszy, łapy i jakie wydaje dźwięki. Podczas zabawy Piotruś rozpoznaje głosy zwierząt, rozróżnia kolory i części ciała. Ma przy tym mnóstwo frajdy, a mama poczucie efektywnie spędzonego czasu z  dzieckiem.
Potem razem z mamą buduje domek dla misia, używając różnych klocków.


Mama wpada na pomysł, aby przymocować go do łódki  i stworzyć misiowy domek na łodzi. Piotruś będzie mógł bawić się nową zabawką podczas kąpieli.


Jest bardzo podekscytowany tym pomysłem! Może wyruszyć na morską wyprawę swoją nową łódką z ukochanym misiem na pokładzie.Porada rodzicielska

Lubię obserwować, jak Piotruś poznaje świat. Dlatego obydwoje wykorzystujemy każdą chwilę na zabawę. Piotruś ma z kąpieli więcej radości, gdy w wannie bawi się zabawkami. Najbardziej lubi kolorowe klocki, ponieważ może budować nawet w wodzie! Nie wszystkie zabawki do tego się nadają.

Podczas sesji zdjęciowej został wykorzystany zestaw LEGO DUPLO „Łódka dla maluszka” (nr katalogowy 10567).

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?