Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Tak nie rób, zrobisz sobie krzywdę! Zobacz, jak prawidłowo nosić dziecko w foteliku

| aktualizacja: 27.06.2017 | 0

Większość z nas podnosi fotelik samochodowy w ten sam sposób – i nadwyręża kręgosłup i biodro. Jak to robić, by nie zrobić sobie krzywdy? Zobacz film!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Jak nosić fotelik samochodowy i nie zrobić sobie krzywdy
fot. screen Facebook/Bridge Family Chiropractic
Większość rodziców nosi fotelik samochodowy jak damską torebkę czy kosz piknikowy – wiesza go w zgięciu ręki, nadwyrężając tym samym kręgosłup. Jak prawidłowo nosić fotelik?

Jak nosić fotelik i nie zrobić sobie krzywdy?

Dr Emilu Puente z poradni rehabilitacyjnej Bridge Family Chiropractic w Teksasie opublikowała na Facebooku film, na którym pokazuje, jak w bezpieczny sposób nosić dziecko w foteliku samochodowym. Wystarczy zmienić ułożenie ręki, by zadbać o ramię, biodra i kręgosłup.

“W ten sposób nie nadwyrężysz ramienia i biodra, nie będziesz też nadwyrężać kolana i tańczyć tak, jak ja to robię z moimi dziećmi. Ktoś mnie kiedyś tego nauczył, to najlepsza rzecz na świecie" – wyjaśnia dr Emily. Zamiast wieszać fotelik samochodowy w zgięciu łokcia, Emily radzi, by włożyć rękę pod jego uchwyt, obrócić nadgarstek i chwycić go od spodu. Ciężar fotelika nie obciąża wtedy ramienia, biodra i kręgosłupa.

Zobaczcie film:
 

 
Od dnia publikacji to nagranie wyświetlono prawie 4 miliony razy, udostępniło je ponad 50 tysięcy użytkowników. Te liczby mówią same do siebie – taki sposób noszenia fotelika musi działać! W opisie do filmu dr Emily zaznaczyła jednak, że ta technika niestety nie sprawdza się przy każdym modelu fotelika.

W jaki sposób wy nosicie fotelik? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy dziecko jest dobrze zapięte w foteliku? Zrób test!

Źródło: Facebook
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?