Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak przewieźć noworodka ze szpitala do domu?

| aktualizacja: 01.04.2016 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
zapytajnik3.jpg
Po porodzie maluszek wydaje się być taki delikatny... Jak przewieźć dziecko do domu, żeby się nie przeziębiło i było bezpieczne? Podpowiada ekspert, dr n. med. Alicja Karney, pediatra.
Dziecko przewozimy po porodzie ze szpitala koniecznie w bezpiecznym foteliku samochodowym, a nie w gondoli wózka (chyba że ma ona specjalny system pasów do przypięcia dziecka i zamontowania jej w aucie) ani nie na rękach!

Powinien to być fotelik dla dzieci najmniejszych – od urodzenia, do przewożenia tyłem do kierunku jazdy, ewentualnie z możliwością ustawienia w pozycji leżącej. Dokup koniecznie wkładkę redukcyjną dla noworodka (ok. 50 zł), stabilizującą kark i główkę.

Najwygodniejsze są foteliki-nosidełka z bazą na stałe mocowaną pasami, do której wpina się siedzisko. Jeśli przewozisz malucha taksówką, zamawiając ją zaznacz, że ma być wyposażona w fotelik lub wcześniej zaopatrz się w fotelik-nosidełko i przypnij go w taksówce. W Warszawie w foteliki dziecięce wyposażone są niektóre taksówki sieci MPT (trzeba zamawiać wcześniej, bo czas oczekiwania wynosi około godziny).


Odpowiada: dr n. med. Alicja Karney, pediatra
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?