Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak rozwijać zmysły dziecka w wieku 0-3 miesiące

| aktualizacja: 02.11.2017 | 2

Zmysły wzorku, słuchu, smaku, węchu i dotyku to wszystko to, czym niemowlę chłonie otaczający świat. Pomóż mu w przyjemny sposób rozwijać je i poznawać otoczenie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Jeśli wydaje ci się, że noworodek tylko śpi i reaguje tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje jesteś w błędzie. Warto już od pierwszych dni pomóc mu poznawać świat i rozwijać jego zmysły, gdyż to zaprocentuje w jego dalszym rozwoju.

Jak rozwijać zmysł dotyku u niemowlaka?

Dotyk i kontakt fizyczny jest dla niemowlaka olbrzymim doznaniem. Czy zastanawiałaś się, jak odbiera nas niemowlę, co czuje, gdy go kąpiemy, przewijamy, ubieramy, czy karmimy? To wszystko to są wrażenia dotykowe. Jak je wzbogacać?
  • dotykaj maluszka, głaszcz go, całuj, przytulaj, łaskocz po brzuszku i stópkach. Stosuj kangurowanie, czyli kładzenie niemowlaka, na swoim brzuszku, najlepiej w kontakcie "skóra do skóry".
  • masuj niemowlę jak najczęściej. Masaż nie tylko pomaga w łagodzeniu problemów z brzuszkiem, ale też przyspiesza jego rozwój. Musisz jednak obserwować, co sprawia twojemu maluchowi największą przyjemność, a co je drażni.
  • wykorzystaj tkaninę. Możesz nią gładzić maluszka, a możesz też, kiedy już będzie umiał leżeć na brzuszku, kłaść go na różnych materiałach: aksamicie, kocyku polarowym, czy ręczniku.
  • kupuj zabawki o urozmaiconej fakturze. Na rynku dostępne są zabawki, które uszyte są z różnych materiałów, dzięki czemu maluszek przez dotyk doświadcza różnych odczuć.
Zobacz w dalszej części galerii, jak rozwijać zmysły słuchu, dotyku, węchu i smaku niemowlaka.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?