Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak siadać w ciąży, żeby przygotować się do porodu

| aktualizacja: 03.11.2017 | 2

Pomóż dziecku przyjąć właściwą pozycję przed porodem. Zobacz, jakie pozycje dla ciebie - jeszcze w ciąży - pomogą dziecku właściwie się ustawić, a tobie przyniosą ulgę.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
siedząca ciężarna
fot. fotolia.com
Od 6. miesiąca ciąży twój brzuch robi się coraz większy. To oznacza sporą niewygodę dla ciebie. Z tego powodu możesz zmagać się np. z bezsennością czy bólem kręgosłupa. Dlatego przeczytaj naszą krótką ściągawkę, jak w ciąży siadać i leżeć, żeby ulżyć sobie i pomóc dziecku stopniowo wpasować się w kanał rodny.

1. Wykorzystaj zwykłe krzesło jako przyrząd gimnastyczny. Siadaj na nim okrakiem i połóż ramiona na oparciu. W ten sposób trochę odciążysz kręgosłup.

2. Oglądając film, usiądź na podłodze. Złącz stopy i odchyl kolana mocno na boki. Pozycja "żabki" rozciąga i uelastycznia. 

3. Lubisz czytać? Sięgnij po fajną gazetę, a potem usiądź w jak największym rozkroku. Możesz oprzeć plecy o ścianę. Co jakiś czas staraj się odrobinę powiększać rozstawienie nóg.  

4. Nawet na krótką drzemkę kładź się na lewym boku. To usprawni krążenie.

5. Spróbuj siedzieć na stołeczku ciążowym. To „zmusi” cię do przyjęcia właściwej pozycji, np. gdy pracujesz przy komputerze.

Czytaj też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?