Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Plemniki na start, czyli jak się kochać, żeby zajść w ciążę

| 09.07.2007, aktualizacja: 09.02.2017 | 82

Chcesz mieć dziecko? Musisz wiedzieć, które pozycje seksualne i jaka dieta sprzyjają poczęciu. Zobacz, jak się kochać, żeby zajść w ciążę.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(20)
komórka jajowa, plemniki, zapłodnienie
Ciągle próbujecie i nic? Już nie wiesz, co zrobić i jak zajść w ciążę? Zastanawiasz się, jak się kochać żeby zajść w ciążę? Już co czwarta para ma kłopoty z poczęciem dziecka. Nie trzeba jednak pędzić od razu do specjalistów. Zapytaliśmy Violettę Nowacką, psycholożkę, terapeutkę, specjalistkę ds. edukacji seksualnej, jak można pomóc naturze... naturalnie. 

Jak zajść w ciążę? Wybierz optymalny dzień cyklu

Na początek sprawdź, czy kochasz się w optymalnym dniu cyklu. Zastosuj w tym celu domowy test owulacyjny – pozwala on na zbadanie w moczu poziomu luteiny, którego wzrost występuje mniej więcej dzień przed owulacją (test kupisz w aptece bez recepty, cena 25–30 zł). Jeśli jego wynik będzie pozytywny, podejmij współżycie w ciągu najbliższej doby.
Uwaga! Podczas stosunku nie używaj żadnych nawilżaczy – są zabójcze dla plemników. Zrezygnuj też z preparatów do higieny intymnej, np. olejków, mydeł, dezodorantów.

Na plecach – najlepsze pozycje seksualne

By łatwiej począć dziecko, wybierajcie pozycje seksualne, w których kobieta leży na plecach. Umożliwiają one głęboką penetrację członka, a po stosunku nasienie pozostaje najbliżej szyjki macicy. Ułatwia to plemnikom szybkie dotarcie do komórki jajowej oraz sprzyja zgromadzeniu i „zabezpieczeniu” jak największej ilości spermy w pochwie – w razie gdyby „pierwsze natarcie” nie powiodło się. Rezerwowe plemniki mają wówczas szansę ruszyć do kolejnego, skutecznego ataku. Oto pozycje ułatwiające zajście w ciążę, które najczęściej zalecane są przez specjalistów.

Jak się kochać, aby szybciej zajść w ciążę

Leżąc na wznak, oplatasz nogami tułów partnera. Najlepiej dodatkowo włożyć poduszkę pod biodra; przy minimalnym wysiłku z obu stron, plemniki mają łatwą drogę do celu. Ta pozycja ma również inne walory: sprzyja bliskości i intymności. Dobra jest także zmodyfikowana pozycja klasyczna, w której zakładasz klęczącemu przed tobą partnerowi nogi na ramiona lub opierasz się stopami o jego tors. W drugiej wersji on stoi, podczas gdy ty leżysz np. na stole.

W tych pozycjach biodra są jeszcze bardziej uniesione niż w tradycyjnym, klasycznym wariancie i plemniki mają większą szansę szybciej pokonać drogę do komórki jajowej. Nasienie zbiera się dokładnie u ujścia szyjki macicy. 

Jak się kochać, jeśli macie problemy z płodnością

Pozycja kolankowo-łokciowa polecana jest zwłaszcza kobietom z problemem tyłozgięcia macicy oraz mężczyznom ze słabym nasieniem. Pozycja nie ma wielkich walorów erotycznych dla kobiety, ponieważ uniemożliwia jej jakąkolwiek aktywność, ale uznana jest za jedną z bardziej skutecznych dla par pragnących potomstwa. Nasienie zbierając się w opadającej ku dołowi pochwie w okolicach szyjki, ułatwia zajście w ciążę.

Jak często się kochać, żeby zajść w ciążę

Jak szybko zajść w ciążę? Kochajcie się wtedy, gdy macie na to ochotę – najlepiej jak najczęściej. Czasem lekarze zalecają stosunki seksualne co drugi dzień, bo wtedy trudno "przegapić" owulację i najbardziej płodny okres. Celowe powstrzymywanie się od seksu i czekanie na "ten" moment może tylko zwiększyć stres związany ze staraniami o dziecko, a dodatkowo może źle wpłynąć na jakość męskiego nasienia i ruchliwość plemników.

Zobacz też: Dlaczego trzeba zrezygnować z miłości francuskiej, jeśli starasz się o dziecko

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (82)
avatar

Monika
Monika | 2017-04-10 23:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam pytanie Kiedy są dni płodne a kiedy nie

Odpowiedz

Monika
Monika | 2017-04-10 23:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja się staram też o dziecko ale nie wychodzi nam co można zrobić

Odpowiedz

kika
kika | 2017-02-13 11:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja po poronieniu 3 lata temu nie moge zajsc w ciaze. jestem zrozpaczona!Co prawda nie wspolzyjemy z mezem co dzien, ale robimy to czesto i nic. Zycze Wam dziewczyny powodzenia! Pozdrawiam

Odpowiedz

hikolada
hikolada | 2017-01-19 18:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

zeby zajsc, trzeba wyluzowac!! nie myslec o ciazy tylko o dobrej zabawie. tak wlasnie nastolatki zachodza, polecam tym ktore sie staraja. Isc na impreze z mezem, bawic sie i nie myslec o dzieciach….
a przyjdzie samo!!!

Odpowiedz

mama
mama | 2016-05-08 21:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja urodziłam 5 dzieci bez sexu w tym bliźniaki mam 30 lat

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Dudy
Dudy | mama | 2016-05-29 09:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Fajnie

Odpowiedz

Anna
Anna | mama | 2016-09-23 18:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak to możliwe bez sexu mam rozumieć że in vitro

Odpowiedz

Pasia
Pasia | mama | 2016-10-03 22:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A jak to pani zrobiła

Odpowiedz

Nik
Nik | 2016-03-16 22:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak

Odpowiedz

Saszka
Saszka | 2015-10-15 21:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Katarzyna na szczęścia medycyna ma dla osób niepłodnych dużo do zaoferowania. :-) trzymaj się i nie poddawaj.
Ja co prawda starałam się tylko pół roku (dla mnie i tak całe wieki), ale udało się przy pomocy kalendarza owulacji ovufriend

Odpowiedz

Katarzyna
Katarzyna | 2015-09-22 13:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas też wszystko niby ok. Ale.... najpierw "puste jajeczko" potem nasze szczęście syn ma już 9 lat:) kolejne starania 4 lata temu ciąża obumarła i dalej już tylko WIELKIE nic....Nie wychodzi.Chyba tylko invitro zostaje....

Odpowiedz

niunia
niunia | 2015-06-25 21:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

czym bardziej się pragnie to z tego nic z tego.Lekarze mi powiedzieli, że mózg mój się tak zablokował że dopóki nie przestanę myśleć o dziecku tak nie zajdę ,ale to jest przecież niemożliwe bo myślę dniami i nocami mój mąż zrobił badania też jest wszystko w porządku więc do cholery jasnej co może być nie tak?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

lolek
lolek | niunia | 2016-06-13 16:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Posłuchaj lekarza bo mówi prawdę. Tutaj psychika ma więcej niż dużo do powiedzenia.

Odpowiedz

lejde;)
lejde;) | 2015-05-19 12:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gdy się nie chcę ,,wpada,, się bardzo łatwo , dlatego nie mogę tego zrozumieć. Staram się o dziecko i mi nie wychodzi a na pewno gdybym nie chciała miałabym ja. Wiec może lepiej przestać chcieć? I czekać ;)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?